Informacje4 września 2016, 15:00,

Wielki Piknik Rodzinny Święto Rodziny w Nowej Iwicznej

4 września 2016 roku w godz. 15.00-18.00 odbędzie się rodzinna impreza sportowo-kulturalna - Wielki Piknik Rodzinny Święto Rodziny. Miejsce: teren przy ZSP w Nowej Iwicznej. Organizatorzy: Wójt i Rada Gminy Lesznowola, ZOPO, GKRPA, CS oraz GOK Lesznowola.

WIELKI PIKNIK RODZINNY ŚWIĘTO RODZINY W NOWEJ IWICZNEJ

Czytanie bajek, rodzinne karaoke, warsztaty plastyczne i gry sportowe - to tylko niektóre z licznych atrakcji pikniku "Stawiamy na Rodzinę", który odbędzie się w pierwszą niedzielę września w Nowej Iwicznej. Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny!

Polecane dla Ciebie

Informacje4 września 2016, 06:00,

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich od 4 września

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 4 września do 15 października 2016 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów KM. Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów przedstawiają się następująco:

Na linii nr 8 Warszawa – Radom nadal trwają prace modernizacyjne. Utrudnienia będą podobne do tych występujących obecnie, a rozkład jazdy nie ulegnie dużej zmianie. Część pociągów będzie odwołana, niektóre będą kursowały w skróconej relacji, a pociąg „Radomiak” będzie kursował trasą okrężną przez CMK. Za odwołane pociągi na odcinku Czachówek – Góra Kalwaria będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW KOLEI MAZOWIECKICH OD 4 WRZEŚNIA

Dla zmniejszenia uciążliwości związanych z prowadzonymi pracami wybrane pociągi nadal będą miały zwiększone zestawienie (3 EZT). Ponadto w związku z utrudnieniami w kursowaniu pociągów obowiązuje honorowanie biletów KM w środkach komunikacji uruchamianych przez ZTM Warszawa. Szczegółowe zasady honorowania znajdują się na stronie www.mazowieckie.com.pl, w strefie aktualności.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.

Spółka „Koleje Mazowieckie - KM” informuje, że w związku z kontynuacją prac modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na linii nr 8 Warszawa – Radom nastąpiły zmiany rozkładu jazdy:
1. od 21 sierpnia 2016 r. autobusów komunikacji miejskiej - zamknięty będzie przejazd ul. Karczunkowską przy przystanku kolejowym Warszawa Jeziorki (objazd ul. Baletową);
2. od 4 września 2016 r. pociągów KM linii R8 - ruch pociągów na odcinku Warszawa Okęcie – Piaseczno – Czachówek Południowy będzie prowadzony po jednym torze, część pociągów będzie odwołana, a niektóre pociągi będą kursowały w skróconej relacji.

W okresach przerw pomiędzy rozkładowymi pociągami KM, podróżni jadący:
1. z centrum Warszawy w kierunku Piaseczna mogą skorzystać z przejazdu metrem M1 do stacji Wilanowska i dalej autobusami 709, 727;
2. ze stacji położonej na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec w kierunku Piaseczna mogą korzystać z przejazdu pociągami: SKM S2, S3 i KM RL do przystanku Warszawa Służewiec, skąd autobusami 189, 401, 402, 504 do ul. Puławskiej i dalej liniami 709 i 727;
3. do stacji Warszawa Okęcie:
- od strony centrum Warszawy mogą skorzystać z przejazdu pociągami SKM S2, S3 i KM RL do stacji Warszawa Lotnisko Chopina i przejazdu autobusami 148 i 331,
- od strony Piaseczna – z dojazdu autobusami 709 i 727 do przystanku Poleczki i dalej autobusami 148 i 331;
4. do stacji Warszawa Jeziorki mogą dojechać liniami 209 (do tymczasowej pętli PKP Jeziorki) ze stacji Metro Stokłosy i 737 (do przystanku Zgorzała) z Ursynowa Płd.;
5. do stacji Warszawa Dawidy – dojazd autobusem 715 ze stacji Metro Wilanowska albo Al. Krakowskiej lub 737 z Ursynowa Płd. (przy stacji Metro Stokłosy).