Informacje1 kwietnia 2018, 04:00,

Wielkanocne życzenia - Wielkanoc


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy Wielkanoc 2018. Na stole stoi już obowiązkowa baba wielkanocna i do tego wierzbowe bazie. Wielkanoc kojarzy się nam z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem i wieloma innymi przyjemnymi rzeczami. Zapewne jeszcze o wielu rzeczach zapomnieliśmy pisząc tę informację, ale Wy na pewno panujecie nad sytuacją i dzielnie przygotowujecie się do Świąt Wielkiej Nocy.

WIELKANOCNE ŻYCZENIA - WIELKANOC 2018

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy cały zespół redakcji serwisu mieszkańców powiat-piaseczynskiego.info, składa Wam Drodzy Mieszkańcy, najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Niech te święta wniosą do Waszych serc dużo wiosennej radości, szczęścia, pogody ducha oraz spokoju. Życzymy także najmilszych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Wesołych Świąt!

WIELKANOCNE ŻYCZENIA WIELKANOC - źródło zdjęcia: pixabay.com

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje5 kwietnia 2018, 16:00,

Dwukierunkowa ul. Chyliczkowska w Piasecznie - spotkanie informacyjne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ulica Chyliczkowska dwukierunkowa - dlaczego? Czy grozi nam komunikacyjny paraliż? W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie informacyjne w sprawie planowanej zmiany organizacji ruchu na ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie, które odbędzie się 5 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00. Miejsce: sala konferencyjna w Starostwie Powiatowym, ul. Chyliczkowska 14 w Piasecznie. Organizatorem spotkania jest: Artur Maicki (Radny Miasta i Gminy Piaseczno, członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Młynarska 15 w Piasecznie) oraz Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Młynarska 15 w Piasecznie.

DWUKIERUNKOWA UL. CHYLICZKOWSKA W PIASECZNIE

Na spotkaniu zostaną przedstawione informacje:
a) związane z planowaną inwestycją - skrzyżowanie DK79 z ul. Chyliczkowską
b) wstępne wyniki pomiarów ruchu (o ile będzie dostępny)
c) możliwe scenariusze organizacji ruchu
d) konsekwencje, ryzyka i zagrożenia

Chyliczkowska dwukierunkowa! Po pierwsze nikt się nie przyznaje do "ojcostwa" tego pomysłu. GDDKiA twierdzi, że projekt skrzyżowania DK 79 z ul. Chyliczkowską z możliwością skrętu w prawo w ul. Chyliczkowską powstał na wniosek Starostwa w Piasecznie. Z kolei pan Starosta na piśmie stwierdza, iż Starostwo otrzymało projekt graficzny przebudowy ( tylko projekt ) przedmiotowego skrzyżowania, gdzie została wprowadzona możliwość (tylko możliwość - żaden obowiązek) wjazdu w ul. Chyliczkowską z drogi krajowej 79 co samo w sobie wymusza (bardzo ciekawy wniosek i ciekawa argumentacja) zmianę organizacji ruchu na ww. drodze powiatowej.

Pomimo wielu pism nie otrzymałem nigdy:
a) Odpowiedzi kto był pomysłodawcą propozycji takich zmian?
b) Jakie były przyczyny proponowanych zmian?

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

DWUKIERUNKOWA UL. CHYLICZKOWSKA W PIASECZNIE - SPOTKANIE INFORMACYJNE

Ponadto proszę zwrócić uwagę na sekwencję zdarzeń:
1. Przebudowa skrzyżowania DK 79 z ul. Chyliczkowską miała być zrealizowana w ubiegłym roku. W wyniku opóźnień realizacja rozpocznie się najprawdopodobniej 19 marca 2018 i zrealizowana zostanie przed wakacjami.
2. W dniu 18 stycznia 2018 Gmina Piaseczno podpisała umowę na wykonanie projektu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Chyliczkowska – Puławska oraz Chyliczkowska – Warszawska. Umowa obejmuje wykonanie profesjonalnych pomiarów ruchu na całej ul. Chyliczkowskiej oraz opracowanie organizacji ruchu oraz sygnalizacji świetlnej.
3. Pod koniec lutego wykonane zostały pomiary ruchu – czekamy wyniki oraz wnioski.

Czy kolejność nie powinna być odwrotna, pomiary ruchu, organizacja ruchu a potem na końcu inwestycja drogowa? Wystarczy mieszkać w Piasecznie i wtedy można zobaczyć, iż ul. Chyliczkowska w godzinach rannych oraz popołudniowych jest zakorkowana do wysokości Starostwa po wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego korek będzie się zaczynać w okolicy ul. Puławskiej, ponadto wjazd z ul. Młynarska, Królewskie Lipy, Zgoda będzie nie możliwy z powodu zakorkowanej ul. Chyliczkowskiej oraz samochodów jadących od strony Konstancina. Samochody z obu kierunków też czasami będą chciały skręcać w lewo, co... W konsekwencji Królewskie Lipy, Młynarska i Zgoda będą zakorkowane.

Mają powyższe na uwadze, brak konsultacji z mieszkańcami, brak wiedzy co do przyszłej organizacji ruchu rozpoczęliśmy zbieranie podpisów wśród mieszkańców przeciw planowanej zmianie organizacji ruchu. NIE DLA CHYLICZKOWSKIEJ DWUKIERUNKOWEJ!

Artur Maicki
tel. 725 25 11 69
e- mail: kiero7@onet.pl
fb: www.facebook.com/maickiartur/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie