Informacje7 marca 2008, 00:00,

Wielkanoc - Stoły i Tradycje Wielkanocne w Górze Kalwarii

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają na III edycję: Pokazu Stołów Wielkanocnych i Tradycji Wielkanocnych. Stoły Wielkanocne i Tradycje Wielkanocne, będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę, 9 marca 2008 roku o godzinie 12:30 w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Ks. Sajny 16 w Górze Kalwarii.

WIELKANOC STO£Y I TRADYCJE WIELKANOCNE

W programie przewidziano: pokaz i degustację tradycyjnych potraw z Mazowsza i Podlasia, kiermasz świąteczny, występy zaproszonych zespołów ludowych: Małe Podlasie, Ożarowiacy i £ukowiacy, pokaz rękodzieła. Wstęp wolny. Informacja o imprezie pochodzi ze strony GoraKalwaria.net (współpracują z nami) Serdecznie zapraszamy na pokaz Stołów Wielkanocnych i Tradycji Wielkanocnych do Góry Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński GÓRA KALWARIA

Informacje10 marca 2008, 00:00,

Gmina Tarczyn koncert Cymbały Instrument Wirtuozowski

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn zaprasza serdecznie na koncert pod tytułem Cymbały Instrument Wirtuozowski, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 marca 2008 roku, o godzinie 19:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Ks. Cz. Oszkiela 3, Tarczyn). W programie wezmą udział: Zinaida Sawatsejawa (cymbały), Wadim Simonowicz (cymbały), Eugeniusz Chudak - Morzuchowski (fortepian, oraz prowadzenie koncertu). Informacje o koncercie, pochodzą ze strony Gminy Tarczyn: www.tarczyn.pl

CYMBA£Y INSTRUMENT WIRTUOZOWSKI

Zinaida Sawatsejawa i Wadim Simonowicz są wybitnymi wirtuozami młodego pokolenia. Mimo młodego wieku, artyści zdobyli już laury na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach. Zinajda Sawatsejawa zdobyła II nagrodę w 1997r. w na międzynarodowym konkursie w Moskwie, II nagrodę w 1998 r. na międzynarodowym konkursie w Kiszyniowie, a także I nagrodę na słynnym konkursie im.żynowicza w 1999 r. w Witebsku. Wadim Simonowicz w 1993 r. zdobył III nagrodę na konkursie im. żynowicza w Mogilowie, II nagrodę w 1996 r. na międzynarodowym konkursie w Mozir oraz III nagrodę w 1998 r. na międzynarodowym konkursie w Kiszyniowie. Artyści skończyli studia w klasie cymbałów Tatiany Jeleckiej w Akademii Muzycznej w Mińsku.

Ich gra budzi wielki podziw słuchaczy, którzy mieli okazję słuchać duetu na koncertach w kraju czy za granicą. W programie koncertu Cymbały Instrument Wirtuozowski usłyszymy około dziesięciu kompozycji na cymbały solo i z towarzyszeniem fortepianu. Będą to m.in. kompozycje Vivaldiego, Paganiniego, Bizeta, Sarasate i wielu innych. Serdecznie zapraszamy na koncert Cymbały Instrument Wirtuozowski.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński TARCZYN
Tematy:Tarczyn