Informacje7 lipca 2018, 09:00,

Wielka wymiana i zbiórka książek


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższą sobotę 7 lipca 2018 roku goście Centrum Handlowego Auchan Piaseczno będą mieć okazję dołączyć do akcji pt. „Czytadełko”, która pozwoli na oddanie nieużywanych, przeczytanych książek lub wymianę ich na inne. Na małych darczyńców czekają również zabawy, warsztaty kreatywne oraz inne atrakcje.

WIELKA WYMIANA I ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Kształtują osobowość i wyobraźnię, uwrażliwiają, poprawiają nastrój, trudno więc nie popularyzować czytania książek, zwłaszcza wśród najmłodszych. Czytanie pomaga dodatkowo choć na chwilę uciec od trosk życia codziennego i przenieść się do świata fantazji, co może być szczególnie potrzebne dzieciom przebywającym w domach dziecka. Centrum Handlowe Auchan Piaseczno dołącza do akcji promującej czytelnictwo, zachęcając zarówno dorosłych, jak i dzieci do oddawania lub wymiany książek.

Akcja pt. „Czytadełko” pozwoli na uzupełnienie domowych księgozbiorów o nieprzeczytane egzemplarze, a także na oddanie niepotrzebnych książek w dobrym stanie, które trafią do okolicznych domów dziecka oraz dziecięcych oddziałów szpitalnych. Uczestnicy akcji będą mogli skorzystać ze strefy relaksu, gdzie w wygodnych fotelach zatopią się w lekturze.

Zbiórka i wymiana książek będą wzbogacone o zabawy i warsztaty dla dzieci w różnym wieku. Maluchy wezmą udział w zajęciach kreatywnych, na których przygotują oryginalne zakładki do książek i stworzą dekoracje teatralne ze znanych bajek. Najmłodsze dzieci będą mieć do dyspozycji bajkowe kolorowanki i kredki.

WIELKA WYMIANA I ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Akcja pt. „Czytadełko” odbędzie się 7 lipca w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Wymiana i zbiórka książek oraz zajęcia dla dzieci będą prowadzone od godz. 11:00 do 17:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje4 lipca 2018, 15:30,

Zakątek Kultury - uroczyste otwarcie strefy wypoczynkowej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

4 lipca 2018 roku o godz. 17.30 zapraszamy na otwarcie strefy wypoczynkowej zwanej Zakątkiem Kultury. Organizatorzy: Fundacja “Arka” im. Józefa Wilkonia, Centrum Kultury w Piasecznie. Inwestycję budowy skweru przeprowadza Gmina Piaseczno. Miejsce: Zakątek Kultury skwer między Urzędem Gminy a Przystankiem Kultura przy ul. Kościuszki. Wstęp wolny.

ZAKĄTEK KULTURY - UROCZYSTE OTWARCIE STREFY WYPOCZYNKOWEJ W PIASECZNIE

W programie zaplanowano m.in.:
– spacer “Szlakiem Wilkonia” – spotkanie z Józefem Wilkoniem i Joszko Brodą,
– animacje dla dzieci,
– “Wieczorynka” – spektakl “Baron smog” Krakowskiego Biura Podróży.

Pomiędzy Przystankiem Kultura a Urzędem Miasta powstaje skwer, który służyć ma rekreacji, kameralnym wydarzeniom kulturalnym i zabawom na świeżym powietrzu. Dzięki zamontowaniu terenowych szachów fani tej gry będą mogli rozgrywać pojedynki używając dużych figur. Montowana mała scena z ekranem wykorzystywana będzie do organizacji spektakli dla dzieci i pokazów kinowych. Będzie tu można przysiąść w cieniu lip i klonów jesionolistnych, w otoczeniu pnączy na trejażach i krzewów takich jak wiśnia osobliwa, bukszpan, tawuła czy śnieguliczka. Na skwerze do dyspozycji mieszkańców będą siedziska ze stolikami, oraz gabionowe murki. Nie zabraknie także stojaków na rowery i elementów oświetlenia.

ZAKĄTEK KULTURY - UROCZYSTE OTWARCIE STREFY WYPOCZYNKOWEJ W PIASECZNIE
foto: Marcin Borkowski / Urząd Miasta i Gminy (ostatnie szlify budowlane w Zakątku Kultury)
 
– W ramach tworzonego szlaku Józefa Wilkonia postawimy na skwerze odlewy kolejnych rzeźb – mówi wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. Podczas otwarcia skweru 4 lipca będzie można spotkać się z panem Józefem Wilkoniem i usłyszeć jak powstają te niezwykłe dzieła. – Tego dnia Centrum Kultury przygotowało animacje dla dzieci oraz bajkę o „Baronie Smogu” – zachęca do pojawienia się na evencie wiceburmistrz.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie