Informacje12 stycznia 2016, 16:00,

Wiedza o człowieku cykl wykładów dla nauczycieli i rodziców Piaseczno

Zapraszamy na wykłady z cyklu Wiedza o człowieku, które w ramach Studium Życia Rodzinnego wygłosi dr Jakub Wójcik. Spotkania odbywać się będą w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii przy ul. Zgoda 14 w Piasecznie. Pierwsze spotkanie pn.: Społeczność jako wspólnota osób, odbędzie się 12 stycznia 2016 roku o godz. 16.00. Zapraszamy.

WIEDZA O CZŁOWIEKU CYKL WYKŁADÓW DLA NAUCZYCIELI I RODZICÓW PIASECZNO

Harmonogram Studium Wiedza o człowieku:
12 stycznia - Społeczność jako wspólnota osób
26 stycznia - Powiązania realne a odniesienia myślne osób
16 lutego - Kontemplacja warunkiem rozumień, wiedzy i mądrości człowieka
1 marca - Rola edukacji oraz jej punkty wyjścia i zadania
5 kwietnia - Uczucia i sprawności w tworzeniu wspólnoty
19 kwietnia - Kultura wewnętrzna człowieka a znaczenie kultury zewnętrznej
10 maja - Praca ludzka a użyteczność wytworów
31 maja - Wartości jako wyznacznik wspólnoty

Zapraszamy wszystkich nauczycieli i rodziców - wychowawców do uczestniczenia w spotkaniach i konferencjach służących pomocy i umocnieniu rodziny.

Organizator:
Forum Myśli Społecznej Pro Familia
- Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie
- Parafie: Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie, Wniebowzięcia NMP w Konstancinie, Świętej Bożej Rodzicielki w Klarysewie, Matki Bożej Różańcowej i Św. Anny w Piasecznie
- Akcja Katolicka parafialne oddziały w dekanacie konstancińskim i piaseczyńskim
- Kręgi Rodzin Domowego Kościoła (Rejon Konstancin)
- Fundacja Academia Iuris
Patronat honorowy: Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11689
Informacje16 stycznia 2016, 17:00,

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Piasecznie 2016

Po raz kolejny Piaseczno gości hodowców rasowych kotów. Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Piasecznie obejrzeć będzie można wiele pięknych i sympatycznych zwierzaków. Wystawa odbędzie się tradycyjnie na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Gen. Sikorskiego 20. Dla zwiedzających wystawa będzie otwarta od godziny 10:00 w sobotę i niedzielę (16-17 stycznia 2016 r.) do godz. 17:00.

MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH W PIASECZNIE

Bilety występu na wystawę kosztować będą:
- bilet normalny - 10 zł;
- bilet ulgowy - 5 zł;
- osoby z Kartą Dużej Rodziny - 1 zł za każdego członka rodziny.

W trakcie wystawy każdy zwiedzający będzie miał możliwość porozmawiania z hodowcami wielu cudownych ras, obejrzeć specjalne konkursy dla kociąt, kotów dorosłych i rzadko konkurujących ze sobą kotów kastrowanych. Dodatkową atrakcją zaplanowaną w sobotę około godz. 15.00 będzie Specjalny Show kotów rexów.

Na zakończenie wystawy odbędzie się konkurs dla najpiękniejszych kotów tzw. Best in Show. W ciągu całego dnia zaproszeni sędziowie ocenią wszystkie obecne zwierzęta, a na zakończenie, właśnie w trakcie konkursu Best In Show zostaną one dodatkowo zweryfikowane i wybrany zostanie najpiękniejszy ze wszystkich kotów. Kot ten uzyska tytuł Best of Best. Jest to bardzo widowiskowe wydarzenie, często okraszone krótkimi informacjami na temat prezentowanych ras. W trakcie tego konkursu zapraszamy zwiedzających do wspierania i nagradzania gromkimi brawami naszych piękności.

Zachęcamy również do osobistego głosowania na najpiękniejszego kota. Zwiedzając wystawę mogą Państwo wybrać kota, który najbardziej się spodobał i zawrócił w głowie, wpisać jego dane na odwrocie biletu i wrzucić tę kartkę do urny. Kot, który otrzyma największą liczbę głosów, zdobędzie statuetkę Kota Publiczności, ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa.

W trakcie wystawy będzie prowadzona zbiórka dla Fundacji św. Franciszka – Koci Azyl w Konstancinie. O ile mają Państwo zbędne kołdry, koce, poduszki, organizatorzy chętnie je przyjmą i przekażą do Azylu. Mile widziane są również wszelkiego rodzaju karmy dla kotów, żwirki lub inne drobiazgi, które mogą się w takim miejscu przydać.

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7767&start=15