Informacje11 listopada 2011, 00:00,

Wieczór Polaków z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Wieczór Polaków, z okazji 93. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie odbędzie się 13 listopada 2011 roku o godz. 17.00, w siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury, przy ul. Jaworskiego 18 w Konstancinie-Jeziornie. Prowadzenie wieczoru: Krzysztof Seroczyński, Hubert Zalewski. Oprawa muzyczna: Beata Burczak – solistka Zespołu Reprezentacyjnego Wojsk Lądowych Dragon, Mieczysław Mróz.

WIECZÓR POLAKÓW Z OKAZJI 93. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEG£OŚCI PRZEZ POLSKę

Program Wieczoru Polaków w Konstancinie:

Część I
1. Polski problem braku i słabości państwa w okresie od 17 czerwca 1696 roku W opowieści historycznej przedstawienie przyczyn słabości i upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku i dlaczego doszło do 11 listopada 1918 roku
2. Po co nam potrzebna jest polska ? W opowieści historycznej przedstawienie fenomenu kulturowego polskości.
3. Czas wielkiej wojny w Warszawie od 1 VIII 1914r. do 9 XI 1918 roku W opowieści historycznej przedstawienie wybitnych mieszkańców Warszawy na tle wydarzeń historycznych. Opowiadanie prowadzi Krzysztof Seroczyński.
Część II
1. Policzmy polskich żołnierzy W opowieści historycznej przedstawienie „narzędzia” walki o niepodległe Państwo Polskie. Opowiadanie prowadzi Krzysztof Seroczyński.
2. Kto to jest ułan? W opowieści historycznej w oparciu o rekwizyty przedstawienie atrybutów ułana. Opowiadanie prowadzi Hubert Zalewski.
3. Kawalerzyści II Rzeczpospolitej Polskiej. W opowieści historycznej przedstawienie świata kawalerii polskiej. Opowiadanie prowadzi Krzysztof Seroczyński.
4. 2 PU£K U£ANÓW GROCHOWSKICH. W opowieści historycznej przedstawienie jednego z pułków ułanów II Rzeczpospolitej Polskiej. Opowiadanie prowadzi Hubert Zalewski.
Hymn narodowy.
Tort niepodległości.
Wiązanka piosenek wojskowych oraz pieśni patriotycznych.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje11 listopada 2011, 00:00,

Koncert cover bandu KOMPANIA w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, na koncert zespołu KOMPANIA. Koncert odbędzie się w sobotę 12 listopada 2011 roku, start o godzinie 21.00. Wstęp 5 złotych. Skład zespołu: Marcin - wokal; Jacek - gitara elektryczna; Kamil - instrumenty klawiszowe, chórki; Konrad - gitara basowa, chórki; Paweł - perkusja. Podczas koncertu zespołu KOMPANIA, usłyszycie muzyczny przekrój lat 70-90, w ich własnych aranżacjach. Więcej informacji na stronie: www.kompania.hg.pl

ZESPÓ£ KOMPANIA

8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was na koncert zespołu KOMPANIA.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno