Informacje13 marca 2009, 00:00,

Wieczór poetycki Barbary Białowąs w sali GOK Mysiadło

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na piękny, poetycki wieczór Barbary Białowąs, który odbędzie się w sobotę, 14 marca 2009 roku o godz. 17:00. Miejsce spotkania: sala teatralna w Filii GOK w Mysiadle, przy ul. Topolowej 2, Mysiadło. Poetka, Barbara Białowąs przeczyta swoje wiersze. Zostanie też przeprowadzona ciekawa rozmowa na temat jej twórczości, a całe wydarzenie uświetni koncert na gitarę. Podczas wieczorku będzie można zakupić najnowszy tomik poezji poetki: Odnaleźć w Sobie wraz z autografem autorki.

BARBARA BIA£OW¡S promocja tomiku ODNALE¬ć W SOBIE

Wieczór poetycki Barbary Białowąs w Mysiadle, będzie promocją tomiku "Odnaleźć w sobie" dokonana przez krytyka literackiego dr Eligiusza Szymonisa, który poprowadzi rozmowę z poetką i z publicznością. Podczas wieczoru odbędzie się też koncert na gitarę klasyczną i harmonijkę ustną w wykonaniu kompozytora i muzyka - Dariusza Rączki. O poezji Barbary Białowąs wypowiadali się tacy krytycy jak Grzegorz Wiśniewski, Leszek żuliński, Jan Z.Brudnicki, Zdzisław £ączkowski. O jej poezji Ksiądz Jan Twardowski powiedział: "Poezja Barbary Białowąs jest refleksją nad zagubieniem się człowieka uwikłanego we własne słabości i role społeczne, a jednocześnie pokazuje możliwość jego odnalezienia się w przestrzeni trwałych wartości. Wiersze Jej są literackim wyzwaniem rzuconym współczesnemu światu".

Do wierszy autorki skomponowali muzykę znani kompozytorzy: Mikołaj Hertel, Mieczysław Jurecki i Roman Ziemlański, jak również komponują ją i wykonują piosenki na koncertach muzycy i wokalistki zespołu A MY TACY. Tomik pt. "Odnaleźć w sobie" został wydany dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będzie można nabyć tomik wraz z autografem poetki - cena egzemplarza: 20 zł.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Lesznowola

Informacje9 marca 2009, 00:00,

Kobieta w Wyobraźni - wystawa rysunku Anny Szymańskiej

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy rysunku graficznego Anny Szymańskiej vel Szymanna pt. KOBIETA W WYOBRA¬NI. Wystawa odbędzie się 12 marca 2009 roku o godz. 19:00 w Galerii Na Górce (ul. Wojska Polskiego 64, Władysławów). Wystawę będzie można oglądać do 16 kwietnia 2009 roku. Podczas wernisażu, odbędzie się koncert muzyczno wokalny w wykonaniu Swietłany żarczyńskiej - śpiew i Piotra Piskorza - akompaniament muzyczny. Autorka prac plastycznych również zaśpiewa. Kobieta może być ubrana w szatę wyobraźni, przebywać w pomieszczeniu wyobraźnią zwanym... Boska wyobraźnia jest nieskończona, tak jak odcienie kobiecości... [Anna Szymańska]. Zapraszamy na wernisaż wystawy rysunku Anny Szymańskiej.

WYSTAWA RYSUNKU ANNY SZYMAńSKIEJ KOBIETA W WYOBRA¬NI

Anna Szymańska Szymanna urodziła się w 1974r. w Parczewie. Absolwentka Wydziału Humanistycznego WSRP w Siedlcach. Rysownik amator. Zadebiutowała w 2006 r. zakładając galerię autorską w internetowym portalu sztuki DIGART www.szymanna.digart.pl, gdzie działa do chwili obecnej (dotąd zbiór ok.200 prac.). Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, jest również autorką wielu wystaw indywidualnych. Zajmuje się rysunkiem graficznym. Rysuje tuszem i atramentem używając rapidografu albo wiecznego pióra. Tworzy prace dalekie od realizmu, ponieważ interesuje ją to, czego nie można doświadczyć zmysłami - świat emocji i uczuć. Świat duchowy. Głównym przedmiotem jej obserwacji jest TWARZ jako najdokładniejsza mapa stanów wewnętrznych człowieka. Miłość, złość, radość, lęk, tęsknotę, nadzieję - przedstawia w sposób symboliczny, pełen ukrytych znaczeń. Anna Szymańska Szymanka nazywana jest Ilustratorem Myśli. Zobacz wystawę rysunku Kobieta w Wyobraźni.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola