Informacje23 maja 2017, 16:00,

Wieczór autorski Tadeusza Knyziaka oraz Joanny Jakubik w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 maja 2017 roku o godz. 18:00 odbędzie się wieczór autorski Tadeusza Knyziaka oraz Joanny Jakubik. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

WIECZÓR AUTORSKI TADEUSZA KNYZIAKA ORAZ JOANNY JAKUBIK W PIASECZNIE

Tadeusz Krzysztof Knyziak ps. art. ”Coobus” urodzony w 1948 r. w Warszawie. Wiersze zamieszcza pod pseudonimem artystycznym. Autor tomików wierszy „Chwile” i „Światłocienie” a także współautor licznych almanachów i antologii wydanych przez stowarzyszenia i portale literackie, jak również wydań pokonkursowych. Od kilku lat związany z Przyjaznym Portalem Literackim Ósme Piętro. W antologiach tego portalu można znaleźć także krótkie opowiadania autora. Zamieszcza wiersze w internetowych grupach poetyckich. Od 2014 roku pojawił się w konkursach poetyckich, znacząc swój udział licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Członek Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich, jak również grupy poetycko-muzycznej "Terra Poetica". W swojej poetyckiej twórczości preferuje lirykę i tradycyjne formy rymowane, nie stroni jednak od form bardziej współczesnych. Prowadzi blog archiwalny coby99.bloog.pl. (Jasne wrzosy).

Joanna Jakubik urodziła się w Warszawie, a obecnie mieszka z rodziną w miejscowości Złotokłos. Od 2010 r. jest członkiem Warszawskiego II Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Należy także do “Klubu Poszukiwaczy Słowa” przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. Pisze wiersze, w tym także dla dzieci, oraz opowiadania. W latach 2002-2005 ukazywały się cztery zestawy teczek edukacyjnych jej autorstwa pt. “Bawię się i Uczę". W 2007 r. Służewiecki Dom Kultury wydał antologię pt. „Poezja nad Dolinką", w której znalazły się wiersze autorki opatrzone notką Zbigniewa Jerzyny. W 2010 r. wydano cztery książeczki z wierszowanymi bajkami dla dzieci, z cyklu "Bajki z teatrzykiem". Autorka jest zapraszana do przedszkoli i bibliotek na spotkania z dziećmi. Wiersze i opowiadania Joanny Jakubik można znaleźć w antologiach wydanych przez Stowarzyszenie Autorów Polskich. W 2011 r. wydano antologie: “Bez ogródek" i "Inny smak czereśni", a w 2014 r. „Boso po ściernisku”. Opowiadanie autorki “Spacer z Cecylią” znalazło się w książce pokonkursowej pt. „Piaseczyńskie opowieści”, wydanej w 2013 r. przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno; Tekst autorki umieszczono w publikacji jubileuszowej Towarzystwa Przyjaciół Otwocka /2013 r./, a opowiadanie "Liliowe irysy" wyróżniono w XIII Mazowieckim Konkursie Małej formy Literackiej /2013 r./ Znalazło się ono także w „Kwartalniku Kulturalnym Sekrety Żaru” Autorka publikowała swoje teksty od 2005 r. na portalu literackim Fabrica Librorum, którego obecnie jest redaktorką i gdzie bierze udział w konkursach organizowanych przez portal również jako jurorka. W 2013 r. prowadziła konkurs „Rymowisko z palindromami Tadeusza Morawskiego”. Konkurs ten zaowocował tomikiem pt. „ I laba na Bali”. W 2014 r. pokłosiem konkursu „Limeryki z palindromami” stał się tomik pt. „I za kufrem Smerf u Kazi”. W obydwu wydaniach pokonkursowych zajmowała się także redakcją tekstów i przygotowaniem tomików do druku. Najnowszy tomik pt. „Makatka z jeleniem” zawiera wiersze pisane w latach 2005-2014. Niektóre z nich były już umieszczone w antologiach, ale spora ich część ukazała się drukiem po raz pierwszy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje22 maja 2017, 08:00,

Dzielnicowi z Konstancina-Jeziornej zorganizowali spotkania dla uczniów dotyczące zagrożeń w cyberprzestrzeni


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zagrożenia związane z niewłaściwym używaniem internetu oraz konsekwencje cyberprzemocy były tematem spotkania dzielnicowych z komisariatu w Konstancinie- Jeziornej w Zespole Szkół im. Władysława Reymonta. Podczas rozmów z młodzieżą funkcjonariusze omówili przykłady negatywnych zachowań w sieci, a szczególną uwagę zwracano na sposoby unikania zagrożeń, jakie niesie ze sobą przemoc psychiczna wobec rówieśników, a także nadmierne obdarzanie zaufaniem osób poznanych w wirtualnym świecie.

DZIELNICOWI Z KONSTANCINA-JEZIORNEJ ZORGANIZOWALI SPOTKANIA DLA UCZNIÓW DOTYCZĄCE ZAGROŻEŃ W CYBERPRZESTRZENI

W ramach działań profilaktycznych dzielnicowi już po raz kolejny w tym roku szkolnym wraz z oficerem prasowym przeprowadzili zajęcia związane z cyperprzestepczością i cyberprzemocą. W Zespole Szkół im. Władysława Reymonta w Konstancinie- Jeziornej, odbyło się spotkania policjanów z grupą 80 uczniów.

Policyjna prelekcja jak i poprzednio dotyczyła zagrożeń związanych z niewłaściwym używaniem internetu oraz konsekwencji cyberprzemocy. Z prezentowanego podczas spotkań materiału dydaktycznego, uczniowie dowiedzieli się jakie sytuacje i zachowania mogą prowadzić do przemocy psychicznej i krzywdzenia rówieśników. Dzielnicowi oraz oficer prasowy zachęcali uczestników do nawiązywania pozytywnych relacji w czasie realnych spotkań w szkole i poza nią, a nie uciekania w świat wirtualny, który często jest zniekształcony i wskazuje błędne rozwiązania.

Zwiększanie świadomości młodych ludzi na temat niebezpieczeństw wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu jest ważnym elementem policyjnej profilaktyki. Mamy nadzieję, że ostrzeżenia w tym zakresie spowodują refleksję uczniów podczas każdego działania w cyberprzestrzeni. Zajęcia poprowadzili konstancińscy dzielnicowi: st.asp. Daniel Stojek, st. sierż. Jacek Deptuła oraz kom. Jarosław Sawicki.

Także wczoraj w tej szkole w klasach II zajęcia poprowadził mł. asp Sebastian Majewski, który również dziś prelekcję dotycząca zagrożeń w cyberprzestrzeni poprowadzi w Zespole Szkół Integracyjnych nr 5 w Konstancinie Jeziornej.

Przeczytaj też: Muzyczny Hyde Park w Józefosławiu

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie