Informacje29 kwietnia 2014, 00:00,

Wieczór artystyczny z okazji Konstytucji 3 Maja

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Ksiądz Proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny oraz Gminny Ośrode Kultury w Lesznowoli serdecznie zapraszają na WIECZÓR ARTYSTYCZNY Z OKAZJI 3 MAJA. Koncert odbędzie się 3 maja 2014 roku o godz. 19.00 (po wieczornej mszy). Miejsce: kościół pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence. Wieczór artystyczny będzie w wykonaniu Chóru UTW Oktawa pod kierunkiem Magdaleny Świderek. Recytacje wierszy w wykonaniu Pauliny Sokołowskiej i Tomasza Winiarskiego.

Wieczór artystyczny z okazji Konstytucji 3 Maja

CHÓR UTW "OKTAWA" Magdalena Świderek – z działalnością kulturalną związana od1961r., prowadząca chór „Oktawa” opowiada: W październiku 2007 roku rozpoczęłam zajęcia umuzykalniające, emisję głosu i naukę śpiewu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Powstał w ten sposób zespół, który składał się początkowo z 8 pań, stąd nazwa „Oktawa”. Wspólne zajęcia rozpoczęłyśmy od nauki kilku kolęd i pastorałek. Zachęcone uznaniem postanowiłyśmy poszerzać swój repertuar w ten sposób powstaje program „Śpiewnik polski”, nad którym wciąż pracujemy. Wiosną 2008 roku repertuar nasz powiększył się o pieśni wielkopostne, które zaprezentowałyśmy w okresie Wielkiego Postu w kościele w Nowej Iwicznej. Występ ten zaowocował zaproszeniami do wzięcia udziału w Triduum paschalnym oraz wykonaniu kilku pieśni dla dzieci i rodziców stowarzyszonych w „Dobrej Woli”. Dalsze prace zespołu związane były m.in. z przygotowaniem występu z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja (Kościół w Magdalence), a następnie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (świetlica w Łazach). W październiku br. zespół „Oktawa” został zaproszony do uświetnienia konferencji zorganizowanej przez Powiatowe Biuro Pracy w Piasecznie. Nadal pracujemy nad nowym repertuarem, poszerzając swoje umiejętności. Chór UTW "Oktawa" ma swoją siedzibę w Centrum Integracji Społecznej przy ul. Lipowej 28 (parter) w Magdalence, a próby prowadzone są w poniedziałki w godz. 12.00-15.00.
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje30 kwietnia 2014, 00:00,

XVII Konstytucyjne Spotkania z Pieśnią

Zapraszamy na XVII Konstytucyjne Spotkania z Pieśnią. Przyjdźcie całymi rodzinami i śpiewem uczcijcie święto Konstytucji 3-Maja. Konstytucyjne Spotkania z Pieśnią odbędzie się w najbliższą sobotę 3 maja 2014 roku o godz. 16:00 na stadionie Klubu Sportowego Hubertus, przy ul. Pionierów w Zalesiu Górnym. Zapraszamy na Spotkanie z Pieśnią!

Konstytucyjne Spotkania z Pieśnią
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno