Informacje29 maja 2014, 20:06,

Więcej miejsc w żłobkach w gminie Piaseczno

Od 1 września 2014 roku gmina Piaseczno zapewni opiekę żłobkową aż 78 maluchom w wieku 1-3 lata, a w 2015 roku 79 dzieciom. Władze Piaseczna zdecydowały o zamknięciu miejskiego żłobka, przeznaczając wszystkie środki na wykup miejsc w prywatnych placówkach. W tym celu ogłoszono otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie organizacji opieki sprawowanej w formie żłobka dla mieszkańców.

– Utrzymywanie publicznej placówki do której uczęszczało 25 dzieci, było skrajnie nieekonomiczne, dzięki konkursowi za tę samą kwotę udało nam się wykupić miejsca dla 78 dzieci w prywatnych żłobkach – mówi burmistrz Zdzisław Lis. Stan żłobka wymagał gruntownego remontu, a położenie w strefie nalotów lotniska Chopina utrudniało jego rozbudowę. Władze Piaseczna zdecydowały więc o poszukaniu alternatywy i wykupieniu miejsc w żłobkach niepublicznych. - Rodzice będą płacić identyczne czesne jak do tej pory w miejskim żłobku, różnice pokryje gmina. Dodatkowym ułatwieniem dla rodziców będzie też możliwość wyboru jednej z 4 najbardziej dogodnych lokalizacji – podkreśla burmistrz.

Zgodnie z rozstrzygniętym konkursem 20 miejsc dostępnych jest w żłobku „Maluszek” zlokalizowanym przy ul. 17 stycznia 9, a po 15 miejsc w żłobkach „Zuch” na ul. Julianowskiej 66B i „Brzdąc” przy ul. Jarząbka 20 lok. 3. Poza miastem w konkursie wygrał żłobek „U Żwirka” w Baszkówce z 28 miejscami wolnymi w roku 2014 i 29 miejscami wolnymi w roku 2015. Gmina Piaseczno będzie współfinansować koszt opieki żłobkowej każdego dziecka do 10 godzin dziennie. Do końca tego roku gmina poniesie koszt w wysokości 215 tys. zł, natomiast w 2015 r. 645 tys. zł – bez wliczania wakacji.

- W konkursie ofert mogły wziąć udział podmioty prowadzące żłobki zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz posiadające wpis do gminnego rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Oferty konkursowe analizowała specjalna komisja powołana do tego celu, odbyły się też wizytacje wszystkich placówek – informuje wiceburmistrz Piaseczna Honorata Kalicińska. Jako konsultantów merytorycznych do prac komisji zaproszono Gabrielę Mariańską oraz Weronikę Borecką z Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie.

Nabór dzieci prowadzić będą wszystkie cztery wybrane przez komisję żłobki, według jednakowych zasad określonych przez gminę. Karty zgłoszenia dostępne będą od 1 do 20 czerwca zarówno w żłobkach jak i w kancelarii urzędu miasta, z tym że składać je należy w żłobkach. Karty zgłoszeń podlegać będą ocenie punktowej a kwalifikację kart przeprowadzi Komisja Kwalifikacyjna. Dzieci, które tej pory uczęszczały do Żłobka Miejskiego, automatycznie znajdą miejsce w wybranym przez rodziców żłobku, jeśli oczywiście złożą oni deklarację kontynuacji pobytu dziecka z żłobku.

Opłata za pobyt dziecka w żłobku ponoszona przez rodzica wynosić będzie 400 zł miesięcznie, dodatkowo pobierana będzie przez placówkę opłata za wyżywienie. Nadzór nad jakością świadczonych usług sprawuje Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Szczegółowych wyjaśnień na powyższy temat udziela Referat Spraw Społecznych, tel. 22 70 17 626, rss@piaseczno.eu. Informacje i dokumenty dot. żłobków opublikowane zostaną w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Piaseczno na stronie www.bip.piaseczno.eu

Informacja prasowa: Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno

Informacje29 maja 2014, 20:40,

Krasnale opanują Centrum Handlowe Auchan Piaseczno w Dzień Dziecka

Są małe i codziennie borykają się z przedmiotami w rozmiarze king. Krasnoludki, bo o nich mowa, już w najbliższą niedzielę odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, aby wspólnie z najmłodszymi gośćmi galerii przenieść się do bajkowego świata w rozmiarze mini. Zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być krasnoludkiem? Jak skorzystać choćby z ołówka, skoro przerasta cię on wielokrotnie? Zmaganiom tych małych istot z przedmiotami codziennego użytku będzie się można przyjrzeć już w najbliższą niedzielę 1 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Z okazji Dnia Dziecka galerię odwiedzą bowiem niezwykle psotliwe skrzaty, które zaproszą wszystkich do wspólnej zabawy.

KRASNALE OPANUJĄ CENTRUM HANDLOWE AUCHAN PIASECZNO W DZIEŃ DZIECKA

W pobliżu olbrzymich szuflad wypełnionych rozmaitymi szpargałami, krasnoludki zorganizują dla maluchów warsztaty tkackie. Pod okiem tkaczy dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak ponownie wykorzystać takie surowce, jak płyty CD, skrawki materiału czy kawałki włóczki. Podczas zajęć powstaną z nich między innymi praktyczne i przede wszystkim oryginalne podkładki pod kubki. Maluchy będą także mogły spróbować swoich sił we własnoręcznym tworzeniu serwetek na tradycyjnych ramkach krosien. Wiele radości dostarczą także mega gry, do których krasnoludki zaproszą wszystkich chętnych. Uczestnicy zabawy będą mieli za zadanie między innymi rozwiązać łamigłówki z ogromnymi zapałkami czy rozegrać z krasnoludkami partię gry w mega bierki. Na specjalnej gigantycznej planszy goście galerii handlowej będą mogli także zagrać w popularnego „Chińczyka”. Na szczęście żaden z pionków do gry się nie zgubi, bo w tę rolę wcielą się sami gracze!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

KRASNALE OPANUJĄ CENTRUM HANDLOWE AUCHAN PIASECZNO W DZIEŃ DZIECKA

Dodatkowo, najmłodsi goście Centrum Handlowego Auchan Piaseczno będą proszeni o pomoc bezradnym krasnoludkom. Ponieważ wiele rzeczy codziennego użytku przerasta te małe istoty, maluchy będą mogły je wesprzeć w takich zadaniach, jak sporządzenie listy zakupów ogromnym ołówkiem czy upieczenie potężnej babeczki. Spotkanie z krasnoludkami odbędzie się w niedzielę 1 czerwca 2014 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Animacje, warsztaty i zabawy potrwają od godziny 12.00 do godziny 18.00.