Informacje6 kwietnia 2019, 09:00,

Wianki wielkanocne - warsztaty w Nowej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


6 kwietnia 2019 roku w godz. 11.00-13.00 odbędą się warsztaty pn. "Wianki wielkanocne". Ilość osób ograniczona. Koszt: 30 zł./os. Zapisy na miejscu. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej, ul. Zimowa 25c. Serdecznie zapraszamy.

Wianki wielkanocne - warsztaty w Nowej Iwicznej

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje7 kwietnia 2019, 15:00,

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

7 kwietnia 2019 roku o godz. 17.00 wystąpi Polska Orkiestra SINFONIA IUVENTUS pod dyrekcją Wojciecha Semerau-Siemianowskiego. Ten występ zainauguruje cykl koncertów klasycznych opatrzonych wspólnym tytułem Classica Calvaria. Podczas koncertów będzie można posłuchać twórczości najwybitniejszych kompozytorów polskiej i światowej muzyki klasycznej w najbardziej ekskluzywnych czy wysmakowanych artystycznie wykonaniach. Miejsce: Hala sportowa w Górze Kalwarii, ul. por. Jana Białka. Bilety w cenie 40/30 zł dostępne w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl Serdecznie zapraszamy.

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus w Górze Kalwarii

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W programie:
- Ludwig van Beethoven - Uwertura "Egmont" op. 84
- Wolfgang Amadeus Mozart - I Koncert na róg i orkiestrę D-dur KV 412 (386b)
- Ludwig van Beethoven - III Symfonia Es-dur op. 55 "Eroica".
Wykonawcy:
- Mateusz Feliński – waltornia
- Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
- Wojciech Semerau-Siemianowski – dyrygent.
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus skupia najzdolniejszych młodych instrumentalistów, absolwentów muzycznych uczelni, którym umożliwia dalsze szlifowanie talentu oraz możliwość profesjonalnego debiutu. Sinfonia Iuventus będąc orkiestrą młodzieżową jest jednocześnie orkiestrą zawodową. Jej nazwa w tłumaczeniu na polski oznacza „Brzmienie Młodości”.
Wojciech Semerau-Siemianowski przez wiele lat związany z Teatrem Wielkim - Operą Narodową, w której pełnił obowiązki asystenta dyrygenta. Miał wówczas możliwość współpracy z uznanymi dyrygentami, takimi jak Tomasz Bugaj, Valery Giergiew czy Tomas Hanus. W latach 2011-2012 pełnił obowiązki dyrektora artystycznego Opery Szczecińskiej stając się najmłodszym szefem teatru operowego w Polsce. Muzyk współpracuje z wieloma filharmoniami i operami w kraju i za granicą.
Mateusz Feliński - koncertował solo z Orkiestrami Filharmonii Poznańskiej, Opolskiej, Wrocławskiej, Szczecińskiej i Krakowskiej. Od 1998 roku jest pierwszym waltornistą NFM Filharmonii Wrocławskiej. Od 2013 roku współtworzy Lutosair Quintet. W 2016 roku na Festiwalu Jazztopad i London Jazz Festival zespół wystąpił z kwartetem wybitnego saksofonisty Wayna Shortera. Współpracuje również z artystami i zespołami z branży rozrywkowej (Katarzyna Groniec, Karolina Kozak, Oszibarack, Nervy, Mikromusic, Łąki Łan, Leski ).

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie