Informacje22 czerwca 2012, 00:00,

Wianki Nad Wisłą w Gassach Noc Świętojańska

Sołtys i Rada Sołecka Wsi Gassy, Urząd Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury zapraszają na festyn organizowany w Gassach z okazji Nocy Świętojańskiej tj: Noc Kupały, czyli Wianki nad Wisłą. Impreza odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2012 roku od godziny 14:00. Zapraszamy na wianki do Gassów, gdzie będzie można przenieść w niezwykły klimat obrzędów i obyczajów z dawnych lat. W programie przewidziane są występy zespołów regionalnych, folkowych oraz tradycyjne już tańce na dechach.

WIANKI NAD WIS£¡ W GASSACH

Wianki Nad Wisłą w Gassach program:

Od godz. 14.00 Zabawy dla dzieci: malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, siłacz, rodeo – wstęp wolny. Wyplatanie wianków.
16.00 – 19.00 Występy artystyczne: zespół Sonata i Przepióreczka, teatrzyk dla dzieci Odwaga w życiu pomaga (laureaci I miejsca Grand Prox na IX Festiwalu Małych Form Teatralnych), Chór £użycanki, przedstawienie Kozucha Kłamczucha, wiankowy koncert młodych talentów.
19.00 Koncert zespołu country Strefa 50.
20.30 Zabawa taneczna z zespołem Noves.
22.00 Korowód z wiankami nad Wisłę.
22.30 Pokaz sztucznych ogni.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje22 czerwca 2012, 00:00,

EKONIEDZIELA PI£KI NOżNEJ - EURO 2012

24 czerwca 2012 roku odbędzie się ostatnia przed wakacjami EkoNiedziela. Tym razem tematem przewodnim, będzie PI£KA NOżNA. W programie m.in. akcja flash mob z udziałem instruktora fitness klasy międzynarodowej Michała Kurpeta oraz konkursy piłkarskie. Na uczestników czekać będą również konkursy piłkarskie oraz nauka podstawowych technik piłki nożnej prowadzona przez zawodniczki klubu sportowego GOSIRKI Piaseczno, przy współpracy z firmą Decathlon Piaseczno. Gośćmi specjalnymi imprezy będą Paulina Należyta oraz Marta Stodólska – czołowe reprezentantki tego klubu. W związku ze zbliżającymi się wakacjami odbędzie się też prelekcja o poprawie komfortu i bezpieczeństwa kierowców podczas podróży, prowadzone przez stowarzyszenie Autofederacja Polska.

EKONIEDZIELA PI£KI NOżNEJ – EURO 2012

EkoNiedziela Piłki Nożnej program:

- FLASH MOB EURO 2012 PIASECZNO EDITION ZUMBA z udziałem Michała Kurpeta instruktora fitness klasy międzynarodowej,
– konkursy piłkarskie dla dzieci i rodziców,
- nauka podstawowych technik piłki nożnej prowadzona przez zawodniczki klubu GOSIRKI Piaseczno przy współpracy firmy DECATHLON PIASECZNO,
– goście specjalni Paulina Należyta oraz Marta Stodulska czołowe reprezentantki KS GOSIRKI Piaseczno jedynego klubu na Mazowszu, który wywalczył awansu do Ekstraklasy,
- STUDIUJ W PIASECZNIE – doradztwo w dziedzinie podwyższania kwalifikacji zawodowych Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej studia w Piasecznie,
- BEZPIECZNE WAKACJE – prelekcja o poprawie komfortu kierowców podczas wakacyjnych podróży prowadzone przez Stowarzyszenie Autofederacja Polska,
- podsumowanie konkursu ekologiczny pn. ZBIÓRKA KARTONÓW PO żYWNOŚCI P£YNNEJ – wręczenie nagród i wyróżnień.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna