Informacje20 czerwca 2015, 16:00,

Wianki nad Wisłą w Gassach 2015

20 czerwca 2015 roku zapraszamy na Wianki nad Wisłą do Gassów. Czekają atrakcje dla dzieci, występy artystyczne, zabawa pod gwiazdami, a na koniec pokaz sztucznych ogni. Startujemy o godz. 16.00. Wianki nad Wisłą, to już tradycja. Imprezę na boisku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gassach rozpoczną o godz. 16.00 atrakcje dla dzieci - pokazy cyrkowe, animacje i warsztaty. O godz. 18.00 na scenie wystąpi zespół Vecordia, a później - Old Stars. Zabawa pod gwiazdami rozpocznie się o godz. 21.30. Będzie też korowód nad Wisłę, gdzie uczestnicy imprezy puszczą na wodzie własnoręcznie wykonane wianki. Na koniec pokaz sztucznych ogni i tańce do białego rana. Na "Wianki nad Wisłą" zapraszają mieszkańcy wsi Gassy, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury.

WIANKI NAD WISŁĄ W GASSACH 2015

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=1572
Informacje21 czerwca 2015, 12:40,

Święto Góry Kalwarii 2015

21 czerwca 2015 roku Góra Kalwaria po raz piąty będzie fetowała swoje święto. Tym razem okazja jest szczególna, bowiem miasto obchodzi swoje 345-lecie. W programie imprezy przewidziano m.in. występ Wilków. Miejsce: plac manewrowy byłej Jednostki Wojskowej. Święto Góry Kalwarii potrwa trzy dni. Piątek i sobota upłyną w tanecznym i sportowym klimacie. Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy w nocy z 19 na 20 czerwca w kinie Uciecha odbędzie się nocna projekcja filmowa. Obejrzymy wówczas trzy seanse filmowe, których motywem jest taniec: „Step Up1”, „Step Up2” oraz „Tango”. Następnego dnia, 20 czerwca, podczas czterogodzinnych warsztatów tanecznych, można będzie nauczyć się podstaw różnych stylów tańca – od regionalnego szota po hip-hop (będzie też jazz i breakdance).

Święto Góry Kalwarii 2015

Sportowych atrakcji też nie zabraknie. W piątek amatorzy pływania mogą przez cały dzień bezpłatnie korzystać z basenu, zaś w sobotę odbędzie się Młodzieżowy Turniej Piłkarski Nadstal Cup. Święto łączy zabawę z wiedzą historyczną. Ci, którzy chcieliby poznać dzieje naszego miasta, mogą w sobotę o godz. 10.00 wybrać się na wycieczkę po Górze Kalwarii z przewodnikiem. Główne atrakcje zaplanowano na niedzielę. Po mszy świętej nastąpi symboliczne przekazanie klucza do bram miasta. Odbędzie się też parada historyczna, w której wezmą udział uczniowie szkół z gminy Góra Kalwaria. Zobaczymy: drużyny wojów Mieszka I, dworzan królowej Bony, mieszczan przeniesionych wprost z XVIII w., budowniczych mostów w Górze Kalwarii (czyli lata 50. XX w.). A na scenie – nasi lokalni artyści. Wystąpią zespoły ludowe: Wólkowianki, Kalwarki i Urzeczeni. We współczesny klimat wprowadzą nas pokazy taneczne Bartka, Szkoły Tanecznej Emotion oraz grupa hip-hopowa. Zagrają: zespół Antek i ekipa. Gorące rytmy samby odtworzy grupa perkusyjna. Nie zabraknie pokazów sztuk walki: Tang Soo Do, karate i capoeiry. Nie zapomniano o najmłodszych, dla których przygotowano moc atrakcji: dmuchańce, animacje plastyczne, malowanie buziek, występy klaunów i wiele innych. Kulminacją imprezy będzie koncert zespołu Wilki, który rozpocznie się o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na Święto Góry Kalwarii 2015.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=5387