Informacje20 czerwca 2013, 00:00,

Wianki Nad Wisłą Noc Świętojańska w Gassach

Sołtys i Rada Sołecka Wsi Gassy, Urząd Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury zapraszają na festyn organizowany w Gassach z okazji Nocy Świętojańskiej tj: Noc Kupały, czyli Wianki nad Wisłą. Impreza odbędzie się w sobotę 22 czerwca 2013 roku od godziny 14:00. Zapraszamy na wianki do Gassów, gdzie będzie można przenieść w niezwykły klimat obrzędów i obyczajów z dawnych lat. Zapraszamy na Noc Świętojańską w Gassach.

Wianki na Wodzie czyli Noc Kupały

Wianki Nad Wisłą w Gassach program:

14.00-16.00 Atrakcje dla dzieci
16.00-16.30 Występ Chóru £urzycanki 16.30-16.45 Grupa Taneczna KDK
16.45-17.30 Program Bractwa Rycerskiego Kern
17.30-18.00 Występ młodzieżowej grupy improwizacji teatralnej BCA FLASH
18.00-19.00 Występ grupy musicalowej Tugrder z KDK
19.00-19.30 przerwa techniczna
19.30 Zabawa Taneczna
22.00 Korowód nad Wisłę
22.30 Pokaz sztucznych ognii

Wianki Nad Wisłą w Gassach Noc Świętojańska

Grupa Taneczna KDK Zaprezentuje się grupa taneczna Myśliloty z Konstancińskiego Domu Kultury prowadzona przez Maszę Tryputsen.

Bractwo Rycerskie Pokaz i opowieści o wierzeniach Słowian, prezentacja wczesnośredniowiecznego uzbrojenia, pokaz pojedynku wojów, inscenizacja zaślubin, konkursy i zabawy . Ponadto członek Bractwa Kerin będzie opowiadał o owych czasach, osoby z publiczności wcielą się w postacie Mieszka I i Dobrawki.
podczas programu na scenie 45 min.: pokaz i opowieści o wierzeniach Słowian, prezentacja wczesnośredniowiecznego uzbrojenia, pokaz pojedynku wojów, inscenizacja zaślubin, konkursy i zabawy mi. szukanie kwiatu paproci
poza sceną 2 godz, 15 min.: namiot historyczny w którym odbędą się prezentacje uzbrojenia, osoby z publiczności będą miały okazję ubrać suknię lub zbroję wczesnośredniowieczną, historyk Bractwa Kerin będzie opowiadał o owych czasach, osoby z publiczności wcielą się w postacie Mieszka I i Dobrawki. Pokaz i opowieści o wierzeniach Słowian, prezentacja wczesnośredniowiecznego uzbrojenia, pokaz pojedynku wojów, inscenizacja zaślubin, konkursy i zabawy .Ponadto członek Bractwa Kerin będzie opowiadał o owych czasach, osoby z publiczności wcielą się w postacie Mieszka I i Dobrawki.

Wianki Nad Wisłą Noc Świętojańska w Gassach

Grupa Musicalowa Tugeder Grupa powstała z myślą o wszystkich , którzy kochają taniec i śpiew. Naszym celem jest wychowanie młodzieży poprzez aktywne działanie, kształtowanie umiejętności pracy w zespole oraz, przede wszystkim, wszechstronny rozwój muzyczny, taneczny i aktorski. Opiekunem grupy jest Misza Hairulin – absolwent liceum muzycznego w klasie chóralnej oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kontrabasu. Kompozytor muzyki rozrywkowej i filmowej (Jutro idziemy do kina, Testosteron, In the name of), muzyki do reklam i programów telewizyjnych. Muzyk w programie TVN Maraton Uśmiechu.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje19 czerwca 2013, 00:00,

Turniej Tańca Towarzyskiego EMOTION 2013

22 czerwca 2013 roku o godz. 15:00 odbędzie się II Turniej Tańca Towarzyskiego EMOTION 2013 w Zespole Szkół im. Orła Białego przy ul. Wilanowskiej 55 w Brześcach. Uczestnikami turnieju będą uczniowie Państwa Joanny i Jacka Stefańskich, nauczycieli tańca oraz założycieli Szkoły Tańca EMOTION, która organizuje zajęcia taneczne w szkołach podstawowych na terenie Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Bilety wstępu do nabycia przy wejściu – cena 5 zł. Organizatorzy gwarantują emocje, dobrą zabawę i zapraszają wszystkich miłośników tańca w parach. Strona internetowa EMOTION: www.emotion.waw.pl