Informacje25 czerwca 2016, 16:00,

Wianki nad Wisłą - Gassy 2016

25 czerwca 2016 roku o godz. 16:00 odbędą się Wianki nad Wisłą w Gassach. Noc Świętojańska, święto głęboko zakorzenione w ludowej tradycji, nam kojarzy się najbardziej z wyplataniem wianków i puszczaniem ich na wodzie, paleniem ognisk, tańcami i najkrótszą nocą w roku. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było w pogańskich czasach świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety.

WIANKI NAD WISŁĄ - GASSY 2016

Miejsce: Gassy nad Wisłą. Wstęp wolny. W tym roku zabawę uatrakcyjnią warsztaty cyrkowe, animacje i zabawy dla dzieci, koncerty zespołów Derwana i Modulacja, zabawa taneczna z DJ-em oraz pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy na Wianki nad Wisłą w Gassach.

WIANKI NAD WISŁĄ - GASSY 2016

Informacje26 czerwca 2016, 19:00,

Nightskating Piaseczno #3/2016

26 czerwca 2016 roku rolkarze po raz trzeci przejadą ulicami Piaseczna. Cykl wieczornych przejazdów rozpoczął się w kwietniu, a jego zakończenie zaplanowano na wrzesień. Od godz. 19:00 będzie można spróbować swoich sił w różnych konkurencjach wrotkarskich oraz wziąć udział w konkursach. Punktualnie o godz. 20:00 rozpocznie się przejazd na trasie: Rynek, Kościuszki, Kilińskiego, Sierakowskiego, Warszawska, Młynarska, Puławska, Jana Pawła II, Dworcowa, Sienkiewicza, Pomorska, Stołeczna, 3 maja, Stołeczna, Lipowa, Zajączka, Sułkowskiego, Lechitów, Główna, Lipowa, Redutowa, Pod Bateriami, Stołeczna, Sienkiewicza, Gerbera, Kilińskiego, Sierakowskiego, Warszawska, Młynarska, Puławska, Rynek.

Nightskating Piaseczno #3/2016

Udział w imprezie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Zapraszamy wszystkich pewnie czujących się na rolkach, wrotkach do wspólnej jazdy przy muzyce, w tempie do 15km/h. Organizatorzy zachęcają do przebrania się w barwy drużyny której kibicujecie podczas pewnego turnieju, który się aktualnie odbywa. Zabierzcie też gwizdki, trąbki i inne dźwiękowe akcesoria kibica! Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Violet Kiwi, inicjatorem i współorganizatorem Młodzieżowa Rada Gminy, projekt finansuje Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.