Informacje29 października 2008, 00:00,

Weź udział w programie Modelarstwo i Edukacja Piaseczno

Europejskie Stowarzyszenie Sportów RcMonster serdecznie zaprasza młodzież z terenu powiatu piaseczyńskiego do udziału w bezpłatnym programie MODELARSTWO i EDUKACJA, na terenie obiektu Modelarskiego w Piasecznie. Projekt dostarcza inteligentną formę rozrywki wykorzystującą zdobycze najnowszej techniki. Silnie integruje rodzinę. Jest to pasja, która łączy wszystkich bez względu na wiek. Rolą Programu Modelarstwo i Edukacja jest edukować, zaciekawić i zaprezentować młodzieży zalety, jakie niesie współczesne modelarstwo kołowe. Chcemy na nowo wzbudzić zainteresowanie tym hobby, popularyzować je, pokazać jego poszczególne odmiany i ułatwić start początkującym.

Program Modelarstwo i Edukacja jest adresowany do uczniów gimnazjów i szkół średnich oraz rodziców i nauczycieli, oraz będzie się składać z zajęć teoretycznych i praktycznych. Zajęcia teoretyczne: historia modelarstwa, formy modelarstwa, budowa modelu, zasady działania i serwisowania. Zajęcia praktyczne: budowa modelu w praktyce, nauka jazdy modelami, Mini Puchar RC modelami spalinowymi. Zajęcia teoretyczne prowadzone będą przez Mistrza Polski Modeli RC 2008, oraz studenta V roku Politechniki Warszawskiej, Wydział Inżynierii Produkcji. Zajęcia praktyczne prowadzone będą przez Mistrzów Polski Modeli RC z lat 2006/2007/2008. Czas programu: 45 minut teorii, 15 min przerwy, 45 minut praktyki.

Europejskie Stowarzyszenie Sportów Rc Monster ponosi wszystkie koszty związane z programem Modelarstwo i Edukacja. Zapewnia również bezpłatny dojazd uczniów ze szkoły jak i powrót do szkoły firmowym autokarem. Ilość osób w grupie 30-50. Program uruchomiony będzie od 1 listopada 2008 r. do 1 maja 2009 r.; zakończony Pucharem RC gminy Piaseczno. Z każdego spotkania z młodzieżą będą wybierane trzy najlepsze osoby, które w okresie wiosennym zostaną zaproszone do udziału w Pucharze RC Gminy Piaseczno. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godzinach 11:00-16:00.

Jeżeli są Państwo zainteresowani uruchomieniem tego programu u Państwa w placówce, prosimy o potwierdzenie tel. 0 506 182 732 lub e-mail: biuro@rcmonster.pl w celu dostarczenia Państwu pozostałych produktów marketingowych np.: karty zgłoszeniowe, plakaty, ulotki itd. Z poważaniem Prezes ESS RcMonster.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje30 października 2008, 00:00,

Piaseczno będzie znowu Polskie - zapraszamy 11 listopada

Nadchodzi moment, kiedy będziemy świętować Dzień Odzyskania Niepodległości. 11 listopada 2008 roku jest tym bardziej ważniejszy, ponieważ obchodzimy 90 rocznicę odzyskania suwerenności. Cały kraj hucznie przywita obchody tego podniosłego dnia. Nie zabraknie obchodów również w Piasecznie - Piaseczno będzie znowu Polskie!

Postanowiliśmy odejść od sztywnych ram tego święta. Często zdarza się, że przybliżone zostają tylko wydarzenia ogólno krajowe z tamtego okresu. Postanowiliśmy przedstawić coś innego, wyjątkowego. Będzie możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach, które miały miejsce w naszym mieście. Piaseczno również ma się, czym pochwalić. Zostanie zorganizowana inscenizacja pokazująca chwile, gdy mieszkańcy Piaseczna postanowili odbić a potem zdobyli posterunek żandarmerii niemieckiej. Nie zabraknie mocnych i nie zapomnianych wrażeń.

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego i wszystkich gości do tego, aby przenieśli się do 1918 roku razem z nami i wzięli udział w tworzeniu historii naszego miasta. Zaczynamy 11 listopada 2008 roku o godzinie 20:30 pod Ośrodkiem Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.
autor/źródło: Michał Rosa - Piaseczyńska Grupa Obywatelska - piaseczno.blog.onet.pl