Informacje28 września 2008, 00:00,

Wesołe miasteczko odwiedziło Piaseczno - zapraszamy dzieci

Informujemy rodziców i ich dzieci, że do Piaseczna przyjechało wesołe miasteczko, na którym można znaleźć: karuzele, kolejki, zjeżdżalnie, huśtawki, trampoliny, samochodziki i inne obiekty służące dziecięcej rozrywce. Ceny na wesołym miasteczku, kształtują się od 5 do 10 złotych. Wesołe miasteczko znajduje się przy skrzyżowaniu ulic: Okulickiego i Wojska Polskiego w Piasecznie (mapa) i będą tam do 5 października 2008 roku. życzymy miłych chwil spędzonych na wesołym miasteczku w Piasecznie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje29 września 2008, 00:00,

Warsztat plastyczny dla nieprofesjonalnych twórców w KDK

Konstanciński Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Twórców Sztuk Plastycznych Triada serdecznie zapraszają młodzież i dorosłych na warsztat plastyczny przeznaczony dla nieprofesjonalnych twórców z terenu gminy Konstancin-Jeziorna. Pierwsze spotkanie odbędzie się 29 września 2008 roku w godzinach 17:00-20:00. Warsztaty odbywają się w pracowni plastycznej Konstancińskiego Domu Kultury, ul. Jaworskiego 24, Konstancin. Warsztaty poprowadzi student V roku warszawskiej ASP, Piotr Maślanka.

W programie warsztatów plastycznych, znajdą się ogólne informacje o rzeźbie jako technice plastycznej, rzeźbie, jako sztuce materii, miejsca, przestrzeni, nauka patrzenia na modela przy konstruowaniu rzeźby, w końcu doświadczanie pracy w tworzywie jakim jest glina. Etapem pierwszym jest wykonanie studium głowy w glinie,( do dyspozycji model). Etap drugi obejmie robienie odlewów gipsowych z ciekawszych prac. Na temat rzeźby poświęcone będą co najmniej 3-4, kilkugodzinne spotkania. Inicjatorem i organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Twórców Sztuk Plastycznych Triada.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin