Informacje29 września 2007, 00:00,

Wesołe miasteczko Euroland Henry odwiedziło Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Do Piaseczna przyjechało wesołe miasteczko Euroland Henry, które oferuje wiele atrakcji m.in.: karuzele dla śmiałków i dla maluchów, autodromy, korytarze strachu i śmiechu. Można bawić się na 20 różnorodnych karuzelach do wyboru i koloru. Wesołe miasteczko Euroland Henry przyjechało do Piaseczna na najbliższe 2 tygodnie: od 29 września do 13 października 2007 roku.

Euroland Henry wesołe miasteczko w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Wesołe miasteczko Euroland Henry czynne jest: w soboty i niedziele w godzinach od 11:00 do 21:00, od poniedziałku do piątku od 14:00 do 21:00. Cena poszczególnych atrakcji na wesołym miasteczku są od 5 do 8 złotych, w zależności od atrakcji. UWAGA: w każdą środę - promocja 50%.

Wesołe miasteczko Euroland Henry oferuje wiele atrakcji. Najodważniejsi mogą się wybrać na centryfugę, która kręci do góry nogami. Centryfugę możecie obejrzeć na powyższym zdjęciu. Jedną z najbardziej emocjonujących karuzeli jest też crazy-wave, czyli szalona ławka - rozpędzona wiruje w pionie i poziomo oraz zatrzymuje się w najmniej spodziewanym momencie. Spośród urządzeń dla starszych są jeszcze: kolejka górska, super ślizg, super bowl, autodrom, pontony wodne i zamek strachu.

Na terenie wesołego miasteczka Euroland Henry znajdują się także atrakcje dla najmłodszych: helikoptery, pociągi, młyn dziecięcy (imitacja diabelskiego), bugi show (samochodziki), mała karuzela łańcuchowa i pałac śmiechu. Dopełnieniem oferty wesołego miasteczka są: automaty do gier oraz punkty z dyscyplinami zręcznościowymi. Każdy z Was na pewno znajdzie coś dla siebie.

Wesołe miasteczko Euroland Henry znajduje się przy skrzyżowaniu ulic: Okulickiego i Wojska Polskiego. Poniżej możecie zapoznać się z mapą dojazdu, na której zaznaczyliśmy palcem lokalizację wesołego miasteczka w Piasecznie.

Lokalizacja wesołego miasteczka Euroland Henry

życzymy wszystkim, a przede wszystkim dzieciom miłych chwil spędzonych na wesołym miasteczku Euroland Henry w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje30 września 2007, 00:00,

Losy linii tramwajowej łączącej Piaseczno z Warszawą


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W Kurierze Południowym nr 37, Kamil Staniszek napisał artykuł o tym, że przekazanie terenów po zajezdni w Piasecznie, zakonowi bonifratów i siostrom dominikankom wcale nie przekreśla szans na powstanie linii tramwajowej łączącej Piaseczno z Warszawą. Oprócz tego pojawiła się informacją, że Burmistrz miasta i gminy Piaseczno podpisał umowy pomiędzy Warszawą i Piasecznem a trzema niezależnymi firmami, które wykonają wstępne analizy koncepcji budowy linii tramwajowej do Piaseczna.

Kostrzewa-Zorbas, przewodniczący wojewódzkiej Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Zagospodarowania Przestrzennego poinformował, że Warszawa bierze pod uwagę możliwość wykupu części gruntów po byłej zajezdni trolejbusowej na potrzeby zajezdni tramwajowej. Aby to jednak było możliwe Piaseczno musi zmienić zapis w planie zagospodarowania przestrzennego, wykluczając z niego usługi komercyjne, w ten sposób uzasadniając inwestycję Warszawy. Przede wszystkim już teraz trzeba rozpocząć rozmowy z Warszawą. To jednak nie będzie takie proste - ponieważ zapis dopuszczający usługi komercyjne widnieje nie tylko w aktualnie obowiązującym planie przestrzennego zagospodarowania, ale także w studium uwarunkowań i kierunków rozwoju przestrzennego gminy Piaseczno.

Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza Piaseczna ds. rozwoju powiedział, że jeśli będzie trzeba gmina znajdzie środki finansowe na wykup gruntów pod cele komunikacyjne, ewentualnie znajdą inne tereny, na których mogłaby powstać zajezdnia tramwajowa.

Radny sejmiku wojewódzkiego Kostrzewa- Zorbas zapowiada, że tematu planowanej linii tramwajowej nie pozostawi i będzie starał się doprowadzić do rozmów pomiędzy Piasecznem, a Warszawą. Linia tramwajowa jest korzystna dla wszystkich. Piaseczno zyskuje łatwiejszy dostęp do Warszawy, Warszawa wyprowadza ze swoich ulic część ruchu samochodowego z Piaseczna, a potencjalny inwestor - nawet jeśli to miałby być hipermarket, zapewnia sobie lepsze połączenie z Warszawą, a zatem staje się przyjaźniejszy dla swoich klientów. W tej chwili nie ma nic ważniejszego, ani bardziej strategicznego dla Piaseczna

Tak jak wspomniałem na początku tej informacji, w Kurierze Południowym pojawiła się również informacja, że Burmistrz miasta i gminy Piaseczno podpisał umowy pomiędzy Warszawą i Piasecznem a trzema niezależnymi firmami, które wykonają wstępne analizy koncepcji budowy linii tramwajowej do Piaseczna. Analizy, które zostaną wykonane nieodpłatnie w ramach nagrody w konkursie Dobre praktyki PPP, mają pomóc w odpowiedzi na pytanie czy projekt uda się zrealizować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego - mówi Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju gminy. Porozumienia zostały podpisane w piątek 7 września w obecności wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowskiego.

Piaseczno już wcześniej zadeklarowało poparcie dla pomysłu budowy tramwaju do Piaseczna. Koncepcja budowy linii tramwajowej do Piaseczna wykonana przez firmę Trans-Eko na zlecenie biura komunikacji miasta stołecznego Warszawy, została pozytywnie zaopiniowana przez burmistrza jeszcze w styczniu bieżącego roku.

Osoby, które są zainteresowane sprawą linii tramwajowej Warszawa - Piaseczno, zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: Rozwój komunikacji na terenie Miasta i Gminy Piaseczno (2007-09-09), Zakonnicy dostali zajezdnię trolejbusową w Piasecznie (2007-08-23). Jakiś czas temu na oficjalnej stronie Powiatu Piaseczyńskiego pojawiła się informacja o przedłużeniu warszawskiego metra do Piaseczna: Metro do Piaseczna - czy spełnią się marzenia mieszkańców (2007-05-25), jednak temat ucichł i zapewne zostanie podgrzany za jakiś czas, jako jedna z obietnic wyborczych. Miejmy nadzieję, że chociaż temat linii tramwajowej nie będzie służył jako obietnica i zostanie wkrótce zrealizowany. Czekamy na kolejne informacje w sprawie tramwaju do Piaseczna i Wasze komentarze do tej informacji.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie