Informacje2 września 2017, 13:00,

Wesele wspólne czytanie w Lesznowoli

2 września 2017 roku zapraszamy wszystkich miłośników literatury, teatru i twórczości Stanisława Wyspiańskiego do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej. Wspólne czytanie Wesela, odbędzie się w Centrum Integracji Społecznej w Magdalence o godz. 15.00. Zapraszamy! Stroje weselne mile widziane.

WESELE WSPÓLNE CZYTANIE W LESZNOWOLI

Informacje2 września 2017, 13:00,

V Festiwal Piosenki Dołującej - smutek to radość inaczej na Zimnych Dołach

2 września 2017 roku zapraszamy na Festiwal Piosenki Dołującej. Na Zimnych Dołach uczestnicy festiwalu pochłoną dawkę radości inaczej. Wstęp wolny. Smutek - to radość inaczej - oto motto Festiwalu Piosenki Dołującej stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego. Dla rozjaśnienia ponurości dodał on także komentarz; "Wydaje się, że w naszej wersji kultury śródziemnomorskiej smutek to stan absolutnej gotowości organizmu na przyjęcie dowolnej radości. Tak więc człowiek smutny - jest właściwie wstępnie wesoły".

V FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ - SMUTEK TO RADOŚĆ INACZEJ NA ZIMNYCH DOŁACH

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego wraz z grupą organizatorów reprezentujących Nadleśnictwo Chojnów i Centrum Kultury w Piasecznie przystąpili do realizacji niecodziennego pomysłu zaprzyjaźnionych artystów Lecha Mateckiego i Stanisława Szczycińskiego – „Festiwalu Piosenki Dołującej”. Korzystając z niezwykłych walorów przyrodniczych i prowokującej nazwy Zimne Doły realizują wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki. Festiwal z założenia jest formą kabaretową połączoną z konkursem i nawiązującą do przypisywanego Polakom malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na Świat Wokół Nas. Przez formę tego wydarzenia organizatorzy pokazują, że my jako naród dysponujemy potencjałem twórczym i niezmierzonymi pokładami humoru połączonego z dystansem do siebie samych. To wydarzenie przyczynia się także do spopularyzowania pięknego miejsca. W Festiwalu biorą udział znani artyści reprezentujący główny nurt kabaretowy a także środowiska muzyczne, związane z tzw. piosenką literacką Koncerty festiwalowe prowadzi Andrzej Poniedzielski, zaś Dyrektorem Artystycznym jest znany muzyk i kompozytor, Stanisław Szczyciński. Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród twórców – uczestników konkursu jak i publiczności, która coraz tłumniej przybywa z całej Polski. Podczas 4 edycji imprezy wystąpiło już ponad 80 wykonawców, a w ostatnim roku na widowni zasiadło blisko 1000 osób. Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Piaseczno.

Zapraszamy 2 września (sobota) 2017 roku, w godz. 15.00-22.00
Miejsce: Uroczysko ZIMNE DOŁY, Żabieniec, Trakt Królewski

V Festiwal Piosenki Dołującej program:

15.00 - 17.00 - przesłuchania konkursowe (Jury: Wojciech Jarociński, Wacław Juszczyszyn, Małgorzata Duk-Nowosad)
18.00 - Koncert zespołu MIKROKLIMAT
19.00 - Koncert laureatów
20.00 - Koncert duetu Jarociński - Juszczyszyn
21.00 - spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie