Informacje1 września 2009, 00:00,

WERNISAż WYSTAWY MALARSTWA TAMARY MAJ

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Tamary Maj: PEJZAżE PONIDZIA, który odbędzie się 4 września 2009 roku o godzinie 18:30 w Filii Biblioteki Publicznej przy ul. Wiekowej Sosny 4 w Zalesiu Górnym. Wydarzenie to będzie początkiem cyklu małych wystaw wędrujących, które będą prezentowane w poszczególnych filiach Biblioteki, dzięki czemu mieszkańcy całej gminy będą mogli zapoznać się z twórczością artystki. Zapraszamy do Zalesia Górnego.

Tamara Maj urodziła się w 1962 r. w Kielcach. W 1982 roku ukończyła z wyróżnieniem Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach o kierunku tkactwo artystyczne. W latach 1989-1992 prowadziła Pracownię Kilimiarską. Od 1993 roku pracuje w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach, filia w Busku Zdroju - Galeria Sztuki Zielona. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego WIKLINA oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Ma w swoim dorobku 35 wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 90 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych. Obejrzyj wystawę Tamary Maj.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje27 sierpnia 2009, 00:00,

739 nowa linia ZTM autobusem do Józefosławia i Julianowa

Z przyjemnością informujemy, że już 1 września 2009 roku, Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z gminą Piaseczno - uruchomia nowa linia podmiejską 739. £atwiejszy dojazd do Warszawy zyskają mieszkańcy gminy Piaseczno: Józefosławia i Julianowa. Pierwszą z linii będzie 739, która dojedzie do Julianowa. Oprócz obsługi osiedli w Julianowie i Józefosławiu, linia odciąży zatłoczone autobusy 709 i 727. Linia 739 będzie kursowała następującą trasą: METRO WILANOWSKA - Puławska - Geodetów - Wilanowska - Kameralna - Ulianowska - JULIANÓW.

Autobus ZTM 739 z Warszawy do Józefosławia i Julianowa
kliknij, aby powiększyć zdjęcie z trasą linii 739

Autobusy 739, będą kursowały co 20 min. w godzinach szczytu, co pół godziny poza szczytem oraz co 40 min. w święta. Pierwszy odjazd z pętli Metro Wilanowska będzie o godz. 5.25, ostatni – o północy. Z Julianowa linia w pierwszy kurs będzie wyruszała o godz. 4.51. Ostatni kurs będzie o godz. 23.30. Linia będzie dofinansowywana przez władze gminy Piaseczno. Piaseczyńscy radni zarezerwowali już na ten cel środki w budżecie. Władze gminy przebudowały też infrastrukturę na potrzeby komunikacji. Zmodernizowana została pętla autobusowa na osiedlu Julianów. Zdjęto także progi zwalniające na ul. Geodetów. Szczegółowy rozkład jazdy linii 739 według przystanków, dostępny będzie na stronie internetowej: www.ztm.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno