Informacje8 października 2014, 13:50,

Weekend świadomej kobiety w Tuan Club


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Piersi są jednym z atrybutów kobiecości. Niezależnie od kształtu i rozmiaru są dla wielu kobiet czymś co lubią podkreślać i dzięki czemu czują się atrakcyjne i pewne siebie. Dbałość o nie nie ogranicza się jedynie do dobierania odpowiedniego biustonosza i stosowania kosmetyków. Piersi są jedną z najczęściej atakowanych przez nowotwory częścią ciała. Wiedza na temat raka i umiejętność ograniczania ryzyka wystąpienia może uratować nie tylko piersi, ale i życie.

rak piersi tc head-01.png

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie


Jak w przypadku każdego nowotworu wczesne wykrycie daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Codzienna kąpiel jest świetną okazją do badania piersi. Badania należy wykonywać wzrokowo – zwracając uwagę na kształt i kolor piersi, a także dotykowo.

Przy metodzie palpacyjnej (badanie ręką) należy pamiętać, że lewą pierś badamy prawą ręką i odwrotnie. Metoda ta składa się z:
Ruchów okrężnych
Podczas badania wykonujemy ruchy okrężne zaczynająć od zatoczenia koła na zewnętrznej części piersi i kierujemy się do brodawki.

1.jpg
Ruchów promienistych
Rozpoczynamy ruch od brodawki do zewnętrznej części piersi. Badamy tak całą pierś.

2.jpg
Ruchów naprzemiennych góra – dół
Palce przemieszczają się zygzakiem z góry na dół po całej piersi.

3.jpg
Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi  w weekend 18-19 października w Tuan Club  szykuje się moc atrakcji dla kobiet i nie tylko. Warsztaty dotyczące metod badań piersi, rozmowy m.in. z brafitterkami i lekarzami odbędą się w niedzielę 19 października na terenie Tuan Day Spa. Również w niedzielę rozegrany zostanie turniej tenisowy kobiet na kortach Tuan Club, a dzień wcześniej Maraton Indoor Cycling zarówno dla Pań jak i Panów.

Więcej informacji:
www.tuanclub.pl


 

autor/źródło: Redakcja
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje8 października 2014, 18:00,

Co decyduje o naszym samopoczuciu: myśli czy emocje?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie Akademii Pozytywnego Myślenia pn.: Co decyduje o naszym samopoczuciu: myśli czy emocje? Spotkanie odbędzie się 8 października 2014 roku. Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15 Konstancin-Jeziorna.

Co decyduje o naszym samopoczuciu: myśli czy emocje?

Pozytywna myśl jest 1000 razy silniejsza od negatywnej. Na dowód tego proponuję proste ćwiczenie: pomyśl teraz o czymś przyjemnym. O wakacjach, o spotkaniu z bliską osobą, o przyjemnych chwilach z przyjaciółmi. Zrób to teraz, dla siebie, pamiętając o tym, że nikt nie zadba o ciebie lepiej niż Ty sama/sam. Jeśli wykonasz to ćwiczenie rzetelnie, na pewno poczujesz w sobie pozytywne emocje. Tak łatwo możemy wpływać na swoje samopoczucie. Dlaczego zatem w tak rzadko to robimy? Wiesz, że zawsze masz wybór. Możesz słuchać i patrzeć na codzienną lawinę złych wiadomości i czuć się źle lub nauczyć się filtrować codzienność i kreować swoje życie, myśląc pozytywnie. Tę umiejętność zdobędziesz uczestnicząc w wykładach i warsztatach AKADEMII POZYTYWNEGO MYŚLENIA, która zgromadziła już wielu słuchaczy.

Regularnie dwa razy w miesiącu uczymy się jak żyć świadomie i poprawić jakość swojego życia. Zapraszam Cię serdecznie i pamiętaj: Uważaj na swoje myśli, stają się wszak słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, staja się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, staja się charakterem. Uważaj na swój charakter, on staje się Twoim losem. Frank Outlaw.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie