Informacje15 kwietnia 2007, 00:00,

Wędrówki malarskie - wystawa Leokadii Nastały

Muzeum Regionalne w Piasecznie organizuje w dniach: od 15 kwietnia do 05 maja 2007 roku, wystawę Leokadii Nastały zatytułowaną: "Wędrówki malarskie". Leokadia Nastały jest założycielką "Grupy Piaseczno", którą opiekowała się przez 30 lat organizując plenery i wystawy. Jest członkiem i założycielem Stowarzyszenia Twórców Sztuk "Triada" w Konstancinie. Maluje pejzaże, kwiaty, martwą naturę, portrety oraz cykle "Preludia". Jej ulubioną techniką jest olej i pastel. Prezentowała swoje prace na 40 wystawach indywidualnych i około 100 zbiorowych w kraju, Europie i Ameryce. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Prace jej znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych.

Z przykładowymi obrazami olejnymi malarki możecie zapoznać się również na stronie: Leokadia Nastały - malarstwo olejne

Muzeum Regionalne znajduje się w budynku Starej Plebani przy pl. J. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Muzeum jest czynne w czwartki i piątki w godzinach: 10:00 - 18:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach: 9:00 - 15:00. Kontakt telefoniczny: 022 737 23 99. Kontakt mailowy: muzeumpiaseczno@neostrada.pl

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, z którym rozpoczęliśmy współpracę (współpracują z nami).

Zapraszamy wszystkich na wystawę Leokadii Nastały "Wędrówki malarskie" do Muzeum Regionalnego w Piasecznie.

Z poprzednimi wiadomościami w naszym prywatnym serwisie informacyjnym powiatu piaseczyńskiego dotyczącymi Muzeum w Piasecznie - zapoznacie się na podstronie: Muzeum Regionalne w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje16 kwietnia 2007, 00:00,

Simple Acoustic Trio - Jazzowy Wtorek Ośrodka Kultury

W najbliższy wtorek 17 kwietnia 2007 roku, o godzinie 20:00 w Ośrodku Kultury w Piasecznie odbędzie się Jazzowy Wtorek, na którym wystąpi zespół: Simple Acoustic Trio w składzie: Marcin Wasilewski (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja). Wstęp na koncert kosztuje 15 złotych. Informację o jazzowym wtorku otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, z którym współpracujemy (współpracują z nami).

Simple Acoustic Trio

Simple Acoustic Trio grają razem już ponad 10 lat. Od 1994 roku współpracują także z Tomaszem Stańko tworząc jego kwartet. Właśnie Stańko powiedział o nich kiedyś, że "w całej historii polskiego jazzu nigdy nie istniała grupa taka, jak ta i że Ci muzycy codziennie go zdumiewają i stają się coraz lepsi". Zespół ten zdobył wiele nagród i zdążył już wydać pięć płyt. Poza własnymi kompozycjami w repertuarze maja utwory od Karola Szymanowskiego po Bjork.

Zespół Simple Acoustic Trio znajduje się w doskonałej kondycji koncertowej a co ważniejsze ich bardzo charakterystyczne brzmienie pozwala na natychmiastowe rozpoznanie ich muzyki. Marcin Wasilewski został okrzyknięty przez amerykańskie czasopismo Downe Beat wschodzącą gwiazdą fortepianu, Sławomir Kurkiewicz oraz Michał Miśkiewicz również zbierają doskonałe recenzje jako instrumentaliści. Grupa koncertuje praktycznie bez przerw czy to z Tomaszem Stańko czy jako osobny zespół, wszędzie przyjmowani są entuzjastycznie zarówno przez krytykę jak i fanów. Jest to z pewnością jedna z ciekawszych grup na rynku muzycznym.

"Wspólnie spędzone lata zaowocowały powstaniem zespołu o całkowicie symbiotycznym przepływie idei twórczych. Solówki przemykały się pomiędzy pasażami granymi przez wszystkich, a muzyka płynnie przechodziła z jednego utwory w następny. Gra Kurkiewicza i Miśkiewicza łączy swing z subtelnością. Fortepianowe sola Wasilewskiego wskazują na rosnący talent wschodzącej, niezależnej gwiazdy jazzu". Cytat Don Heckman, Los Angeles Times.

Zapraszamy Was na Jazzowy Wtorek Ośrodka Kultury i koncert zespołu Simple Acoustic Trio.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno