Informacje8 października 2007, 00:00,

Wędkarz z powiatu zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata

W Pardubicach (Czechy) na rzece £aba odbyły się 21 Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Spławikowym. W Mistrzostwach wzięło udział 18 reprezentacji narodowych. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Czech, drugie Węgier, a trzecie Polski. Polska reprezentacja narodowa zdobyła brązowy medal. To wielki sukces młodych zawodników, wśród których znalazł się wędkarz z powiatu piaseczyńskiego: Tomek Solka. Gratulujemy sukcesu!

Tomek Solka to były reprezentant, koła PZW nr17 w Piasecznie w kategoriach młodzików i juniorów. Jako wędkarz piaseczyńskiego koła nie miał sobie równych w kategorii młodzików, a następnie juniorów. Obecnie Tomasz reprezentuje PZW Koło nr 6 Warszawa. Powołano go do Reprezentacji Polski i pojawiają się sukcesy: zdobycie brązowego drużynowego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w Wędkarstwie Spławikowym i siódmego miejsca indywidualnie. Więcej informacji o Mistrzostwach Świata oraz wywiad z Tomaszem Solka możecie przeczytać w Portalu Wędkarskim Grzegorza, który na naszym prywatnym forum udziela się jako stentonik. Zachęcamy do przeczytania informacji i wywiadu: www.splawik17.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje9 października 2007, 00:00,

Tataspartakiada w £azach - Stowarzyszenie Dobra Wola

Stowarzyszenie Dobra Wola już po raz drugi organizuje piknik sportowo - rodzinny adresowany do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W najbliższą sobotę, 13 października 2007 roku, od godziny 11:00 do 18:00 na hali sportowej w £azach, niepełnosprawni będą pokonywać własne słabości, bawić się, a także walczyć o puchary i dyplomy. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów Tataspartakiada jest Stowarzyszenie Dobra Wola. Współorganizatorem Tataspartakiady jest Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Gminny Ośrodek Sportu oraz Ośrodek Kultury Lesznowola.

Tataspartakiada Dobrej Woli w £azach - Stowarzyszenie Dobra Wola

Tataspartakiada w £azach skierowana jest do dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin, a w szczególności jak sama nazwa wskazuje - ojców. Uczestnicy Tataspartakiady będą mogli wziąć udział w następujących konkurencjach sportowych: bieg z balonikiem, bieg z woreczkiem na głowie, rzuty do kosza, rzut piłeczką palantową do celu, kręgle, przeciąganie liny, tenis stołowy. Podczas II Tataspartakiady przewidziano także wiele dodatkowych atrakcji: występy cyrkowców i iluzjonistów, zajęcia z psami terapeutami, występy artystyczne drużyn, dyskotekę integracyjną oraz poczęstunek dla gości i uczestników.

Zgłoszenia do Tataspartakiady przyjmowane są pod numerem telefonu: 0602-748-816, (022) 750-95-49, lub mailem: jzal@poczta.onet.pl Organizatorzy Tataspartakiady gorąco zapraszają wszystkich zainteresowanych, do przyłączenia się do pikniku sportowo rodzinnego w £azach. Miejsce Tataspartakiady: hala sportowa £azy, ul Ks. Słojewskiego 1.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola