Informacje15 września 2018, 06:00,

We wrześniu bezpłatne zajęcia nordic walking 50+

Wakacje się kończą, a wraz z nimi letnia przerwa w zajęciach Nordic Walking 50+. Bezpłatne zajęcia Nordic Walking 50+ powracają już 1 września. We wrześniu planujemy cztery godzinne spotkania, a maszerować będziemy po Lasach Chojnowskich.

WE WRZEŚNIU BEZPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING 50+

Zapraszamy w soboty 1, 8, 15, 29 września 2018 roku o godz. 9.00. Miejsce spotkania parking leśny przy ul. Asfaltowej w Żabieńcu (obok restauracji La Musica), możliwy jest dojazd autobusem linii L25- przystanek na żądanie- Stefanów 01.

Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych instruktorów. Tempo dostosowane do możliwości uczestników. Udowodnimy, że Nordic Walking to forma aktywności dla każdego. Przypominamy o możliwości bezpłatnego pożyczenia kijów po uprzedniej rezerwacji pod nr 605-645-150.

Projekt finansowany ze środków Gminy Piaseczno, realizowany przez Fundację Żyj Aktywnie po 50-tce.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

WE WRZEŚNIU BEZPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING 50+

Informacje25 sierpnia 2018, 10:00,

Kolarski weekend z ŻTC BIKE RACE

W najbliższy weekend czas na prawdziwy kolarski maraton z ŻTC BIKE RACE. 25 sierpnia 2018 roku rywalizacja rozgrywać się będzie w Górze Kalwarii, a dzień później przeniesie się do Warki. Zmagania w Górze Kalwarii należą już niemal do kultowych. Znakomita trasa o długości 18 kilometrów, przyciąga rzesze fanów kolarstwa do tej leżącej 34 km od centrum Warszawy miejscowości. Tradycyjnie już kolarze ścigać będą się na następującej rundzie: po starcie ostrym z ul. Księdza Zygmunta Sajny, trasa skręca w lewo w ul. Szpitalną i Pijarską, następnie w prawo w ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po czym opuszcza miasto drogą nr 724 przez Moczydłów, Brzeźce do Kawęczyna. W Kawęczynie skręca w prawo do miejscowości Dębówka, tam skręca w prawo i przez Podłącze, Wólkę Dworską powraca do Góry Kalwarii na ul. Lipkowską, gdzie wyznaczono metę wyścigu.

ŻTC BIKE RACE

Dzień później, czyli 26 sierpnia kolarze zawitają do Warki, gdzie rywalizować będą po raz drugi w historii ŻTC BIKE RACE. Drugiego dnia areną zmagań będzie runda o długości 29 kilometrów, niemal płaska trasa z ostrym podjazdem na finiszu. Dodatkowo to jedno z najstarszych miast na Mazowszu w niedzielę stanie się miejscem zmagań walki o Mistrzostwo Polski służb mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Patronat nad wydarzeniem objął Komendant Główny Policji.

Weekendowa rywalizacja w Górze Kalwarii i Warce będzie preludium przed finałowym starciem w Żyrardowie, gdzie odbędzie się ostatni etap ŻTC BIKE RACE 2018. W tym roku nie będzie to jednak ostatni wyścig firmowany przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. 22 września w Warszawie rozegrana zostanie „Bielańska Czasówka by ŻTC BIKE RACE”. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl / wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/206312166626309/

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

ŻTC BIKE RACE