Informacje26 stycznia 2008, 00:00,

Wciąż niepewne losy firmy i pracowników TDP Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Po trzech miesiącach ciszy w prasie lokalnej, o dalszych losach firmy i pracowników TDP Piaseczno, w najnowszej gazecie Kurier Południowy (3/2008) - pojawiła się informacja. Dowiadujemy się z niej, że w TDP Piaseczno, który wciąż przeżywa kryzys, trwają negocjacje w sprawie podwyżek dla pracowników, a także nowego układu zbiorowego. Póki, co zarząd byłych zakładów Thomsona zrezygnował z planu zwolnienia 600 osób.

Włodzimierz Ode (Kierownik Komunikacji Wewnętrznej i Akcjonariatu Pracowniczego w TDP Piaseczno) poinformował, że Zarząd zrezygnował z planów zwolnienia około 600 osób. Pod koniec 2007 roku, w firmie realizowany był program dobrowolnych zwolnień i odeszło kilkadziesiąt osób. W odpowiedzi na słowa Andrzeja Matulka (Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność) o podwyżkach dla pracowników, oraz o trwających negocjacjach z zarządem, w sprawie nowego układu zbiorowego - Włodzimierz Ode odpowiedział, że układ zbiorowy na pewno trzeba zmodyfikować, a co do podwyżek, to zarząd TDP Piaseczno, skłonny jest do ruchów płacowych, ale wtedy, gdy sytuacja finansowa zakładu osiągnie punkt zerowy.

Z informacji Anny żuber w Kurierze Południowym dowiadujemy się, że w TDP Piaseczno są problemy z obsadą linii produkcyjnych, ponieważ pracownicy wykorzystują długoterminowe zwolnienia lekarskie. Firma TDP ratuje się, zatrudniając pracowników tymczasowych. Na zakończenie Andrzej Matulka powiedział, że strajk to ostateczność! Chcą dojść do porozumienia z Zarządem, żeby ta firma istniała nadal. Jak dalej potoczą się losy firmy i jej pracowników? Czas pokaże…

Osoby, które są zainteresowane sprawą TDP Piaseczno zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: Związki zawodowe TDP Piaseczno w Kurierze Południowym (2007-11-17), Czy będzie strajk ostrzegawczy pracowników TDP Piaseczno (2007-10-27), Oświadczenie TDP Piaseczno w Kurierze Południowym (2007-09-29), Firma TDP Piaseczno dyskryminuje i straszy pracowników (2007-08-26), Videocon nie restrukturyzuje Thomson TDP Piaseczno (2007-07-06), Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie (2007-05-22), Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie (2007-04-21). Rozmowa na forum: Thomson Displays Piaseczno
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje26 stycznia 2008, 00:00,

Hip-hopowy koncert Full Power Spirit w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jeżeli do tej pory nie spotkaliście się z chrześcijańskim przesłaniem, wyrażanym w Hip-Hop, to musicie przejechać się w najbliższy poniedziałek do Góry Kalwarii, gdzie odbędzie się hip-hopowy koncert zespołu Full Power Spirit. Koncert odbędzie się 28 stycznia 2008 roku, o godzinie 11:00 w budynku Zespołu Szkół Zawodowych im. Franciszka Bielińskiego przy ul. Budowlanych 14 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny dla uczniów szkoły. Po koncercie zespołu Full Power Spirit, będzie możliwość zakupu ich płyty (10 zł). Informacja o koncercie FPS, pochodzi z GóraKalwaria.net (współpracują z nami).

FULL POWER SPIRIT

Chrześcijański zespół HIP-HOP-owy FULL POWER SPIRIT bardzo intensywnie pracuje nad tym, aby pozytywnie zaskakiwać swoich fanów, dając niezwykle wyraziste sygnały o swoim istnieniu dla Pana Boga i ludzi. Zapraszam wszystkich na koncert zespołu Full Power Spirit, może nie dlatego że styl muzyki jest mi bliski, ale dlatego że jest to zespół pochodzący z mojego rodzinnego miasta jakim jest Biała Podlaska! Korzystając z okazji tej informacji, pozdrawiam chłopaków z zespołu Full Power Spirit i zapraszam w najbliższym czasie, na koncert do Piaseczna. Mam nadzieję, że piaseczyński Ośrodek Kultury zorganizuje kiedyś, koncert Full Power Spirit w Piasecznie? Chyba napiszę w tej sprawie do Kasi Hernik z MGOK Piaseczno. :)

Zespół FULL POWER SPIRIT tworzy trzech 22-latków: Picia, Dzyroooo i Miru mieszkających na osiedlu w Białej Podlaskiej (są na zdjęciach załączonych do informacji). Na co dzień wspomagają ich: 4 osobowy zespól instrumentalistów (Sebastian Urban, Piotr Paweska, Jan Palys, Radek Sikorski), warszawski Dj Grubaz, Olga Szomańska-Radwan oraz członkowie siedleckiej ekipy break-dance - Spasiba Breakers. Całość uzupełnia bit-boxer Pryk. W sumie koncertowy skład FPS liczy 12 osób. Na scenie Full Power Spirit współpracuje także z Violettą Brzezińską, Anią Sokołek, Dj'em Minim, Dj'em Ike'm, Markiem Fedorem oraz z ekipami Tweested Feat oraz Fast Movie Breakers, a także z zespołem Gospel Rain. Zespół Full Power Spirit istnieje od 2001 roku.

FULL POWER SPIRIT

Odkąd zaczęli razem grać, opowiadają o tym, o czym niewiele osób chce słuchać. Razem z przyjaciółmi pokazują, że wiara to "nie skostniała, martwa sprawa, ale żywa siła, która daje radość, pokój i życie". W czasie koncertów mówią o swoich doświadczeniach życia z Bogiem na co dzień, o tym jak Go poznali i jak On uratował im życie. Opowiadają o nadziei, o tym, że jest miłość za darmo i że Jezus podnosi nawet z największych upadków. Celem zespołu FULL POWER SPIRIT jest głoszenie Dobrej Nowiny wszędzie, bo Ewangelia powinna docierać zwłaszcza tam, gdzie jest jeszcze nieznana. Kultura hip-hopu była ogniwem, które nadało wspólny język ich pasji. Wiele grup hip-hopowych śpiewa o tym, że życie jest beznadziejne i promuje wygodny styl życia, Full Power Spirit wychodzi im naprzeciw promując to, co wartościowe. Jest to najbardziej szczera i prosta forma przekazu tego, w co wierzą, a dzięki temu dociera do wielu grup i środowisk. W swoich utworach często w żartobliwy i prosty sposób mówią o celu i sensie ludzkiego życia oraz o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi. Poniżej zamieściłem teledysk zespołu Full Power Spirit - Wojownik i zachęcam do obejrzenia:


Obecnie trwają intensywne prace nad przebudową oficjalnej strony internetowej zespołu Full Power Spiritwww.fps.kdm.pl, ale w między czasie uruchomiona została specjalna wirtualna przestrzeń dla sympatyków FULL POWER SPIRIT FPS, na portalu MySpace. Pod adresem myspace.com/fullpowerspirit, znaleźć można podstawowe informacje dotyczące działalności zespołu, a także mp3, teledyski, fotki. Zapraszam wszystkich na koncert hip-hopowy Full Power Spirit do Góry Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński GÓRA KALWARIA

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie