Informacje12 października 2014, 10:00,

WATCH DOCS W GÓRZE KALWARII


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy na kolejny WATCH DOCS - Prawa człowieka w filmie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Program Festiwalu WATCH DOCS w Kinie Uciecha w Górze Kalwarii 11-12 października 2014 - na plakacie i stronie: www.kulturagk.pl W Kinie Uciecha w trakcie festiwalu odbędzie się wystawa „Schyłek Peerelu. Lata 80. W zdjęciach z agencji FORUM” udostępniona przez Dom Spotkań z Historią w Warszawie. Gościem specjalnym będzie Fundacja Centrum Praw Kobiet z prelekcja oraz przedstawienie teatralne w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej „Na przykład”. Grupa przeznaczona jest dla kobiet poszkodowanych przestępstwem takim jak przemoc (fizyczna, psychiczna, seksualna, ekonomiczna), stalking, mobbing itp. Wstęp na filmy i spektakl wolny!

WATCH DOCS W GÓRZE KALWARII

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

SOBOTA 11 października
12:30
„Kiedy będę ptakiem” 28min.
Codzienność kareńskich uchodźców z Birmy
„Salma” – 90 min.
Najsłynniejsza tamilska poetka Indii, przez lata więziona przez rodzinę
14:45
„Za kratami nie nosimy burek” – 77 min.
Afgańskie więzienie dla kobiet, w którym po raz pierwszy w życiu mogą poczuć się... wolne
16:15
„Czerwone wesele” – 58 min.
Przymusowe małżeństwa - nieznane oblicze terroru Czerwonych Khmerów
17:30
Prelekcja na temat aktualnych problemów kobiet w Polsce przeprowadzona przez prezesa Fundacji Praw Kobiet - Urszulę Nowakowską. Dyskusja z widownią. Przedstawienie teatralne w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej „Na przykład” Grupa przeznaczona jest dla kobiet poszkodowanych przestępstwem takim jak przemoc (fizyczna, psychiczna, seksualna, ekonomiczna), stalking, mobbing itp.
Zakończenie około 20:00 -21:00

NIEDZIELA 12 października
14:00
„Cegła” 15 min.
Birmańska wioska-cegielnia w obiektywie uczestników polsko-birmańskich warsztatów filmowych
„Nigdy więcej – historia rewolucji” 14min.
Dramatyczne świadectwo młodych syryjskich rebeliantów
„Dzień zwyciężył noc” 28min.
Co się przyśniło więźniom?
15:15
„Strefa bezpieczeństwa: pola śmierci Sri Lanki” - 93min.
Sri Lanka – ludobójstwo na oczach świata
17:00
„Jak zbudować państwo?” 75 min.
Pierwszy rok niepodległości Południowego Sudanu – misja ONZ i byli rebelianci u władzy, z widmem wojny i bankructwa w tle
„Żanaozen: nieznana tragedia” 26 min.
Krwawo stłumione robotnicze protesty w Kazachstanie
Zakończenie: 18:40

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 października 2014, 08:00,

Kolory Prawosławia Polska wystawa fotograficzna w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od 12 października 2014 roku na rynku oglądać będzie można nową wystawę fotograficzną opowiadającą o polskiej tradycji prawosławnej.Wystawa „Kolory Prawosławia” pokazuje polskie prawosławie widziane obiektywem i sercem jednocześnie: kolory cerkwi wiejskich i miejskich, koloryt świątecznych i codziennych obrzędów religijnych, barwne i szanowane postaci związane z prawosławiem, duchowieństwo i parafian. Wystawa ta zapoczątkowała cykl wystaw o prawosławiu w innych państwach.

Kolory Prawosławia Polska wystawa fotograficzna w Piasecznie

Wystawa „Kolory Prawosławia. Polska” była pokazywana na Białorusi, Ukrainie, w Serbii, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii i Grecji. Jednocześnie zawitała do wielu miast w Polsce, gdzie wszędzie cieszyła się popularnością i uznaniem. Wystawa liczy 200 zdjęć, które starają się możliwie najróżnorodniej pokazać polską tradycję prawosławną. Zdjęcia prezentują różnorakie obszary działalności, architektury i historycznego dziedzictwa Cerkwi prawosławnej w Polsce. Wystawę przygotowali ludzie dobrej woli skupieni wokół portalu Orthphoto.net. Chcieli w ten sposób pokazać skoncentrowaną wokół prawosławia społeczność wraz z jej specyfiką i kulturowym kolorytem. Zdjęcia wybrano z ponad 55 tysięcy, które znajdują się w Serwisie OrthPhoto (10 wersji językowych, 1000 odwiedzin dziennie, użytkownicy z ponad 100 państw).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Kolory Prawosławia Polska wystawa fotograficzna w Piasecznie

Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.00. Towarzyszyć mu będą dwa referaty powiązane tematycznie, jeden na temat ikon, drugi zatytułowany „Wciąż żywa Hagia Sophia”. Obydwa wygłoszone zostaną w Przystanku Kultura. Nie zabraknie również akcentu muzycznego. Chór męski wykona tradycyjne liturgiczne i paraliturgiczne pieśni prawosławne. Wernisaż dodatkowo uświetnią: film Jerzego Kaliny pt. Prawosławie w Polsce oraz impresje filmowe autorstwa Romana Wasiluka. Wystawa odbywa się z błogosławieństwa Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Wystawę swoim honorowym patronatem objął Prezydent RP, Bronisław Komorowski. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia "Kolorów Prawosławia. Polska!".

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie