Informacje21 maja 2007, 00:00,

Warsztaty z ceramiki artystycznej w Chylicach - zaproszenie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższą sobotę 26 maja 2007 roku, w godzinach od 11:00 do 16:00 odbędą się zajęcia z ceramiki w Chylicach. Zapisy na zajęcia odbywały się będą w godzinach od 10:30 do 16:00. Tylko w najbliższą sobotę 26 maja, dla zainteresowanych zapisaniem się na zajęcia, odbędą się darmowe 15 minutowe spotkania z ceramikiem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Więcej informacji uzyskacie pod numerem telefonu: 0506 504 833. Zapraszamy do przeczytania całej informacji, w której postaramy się przybliżyć Wam ceramikę i napisać trochę więcej informacji o warsztatach z ceramiki artystycznej.

Ceramika to dziedzina twórcza wyjątkowo życzliwa dla amatorów. Podobnie jak jazda rowerem, pływanie, narty... z jednej strony mogą być sportem wyczynowym, z drugiej spokojnym odpoczynkiem i przyjemnością w ich uprawianiu. Ceramika to także sztuka dotykania. Większość czynności wykonujemy w niej goła dłonią i wrażliwymi palcami. Już pierwszy dotyk masy jest dla nas naturalny... ręce same ją rozpoznają, jej elastyczność i inne właściwości. A potem doświadczony artysta ceramik pokaże Wam i podpowie, co dalej. Jak rozumieć tworzywo ceramiczne - jego specyficzne cechy, którymi jest na przykład to, ze ceramika jest skorupą pustą w środku i ze zmienia się pod wpływem wypalania? Jak wykonać naczynia i obiekty, jak zdobić, suszyć, wypalać, barwić, malować, szkliwić. Pokaże Wam wiele możliwości kształtowania i zdobienia ceramiki. A wzajemne ich łączenie i mieszanie technik, pozwala tworzyć nowe zaskakujące efekty.

Znając początki i mając opiekuna, można zajść bardzo daleko. Ceramika ma swoje podstawowe zasady, jednak nie ma w niej granic dla eksperymentów. Uprawiając ceramikę możemy kształtować własne metody i wypracować swoją indywidualną w niej drogę. żeby zacząć ceramikę, nie trzeba mieć żadnej wiedzy, wszystko poznacie w praktycznym działaniu, dającym satysfakcje oglądania swoich dziel już na początku, a nie dopiero po długotrwałych studiach. Nie musicie uczyć się chemii ani żadnych skomplikowanych technologii. Ponieważ jednak ceramika wymaga poznania magicznych zasad jej wykonania, będę w międzyczasie objaśniał Wam, co i jak dzieje się w czasie powstawania ceramiki. Jedną z najważniejszych rzeczy, która wpływa na przebieg naszych zajęć jest czas schnięcia Waszych prac ceramicznych, które muszą być idealnie suche przed włożeniem ich do pieca. Dlatego szczegółowy plan naszych zajęć będzie musiał to uwzględniać. W pracowni będziecie mieli do dyspozycji wszystko, co jest potrzebne, by wykonywać ceramikę.

Warsztaty z ceramiki artystycznej w Chylicach
kliknij aby powiększyć

Z myślą nie tylko o dzieciach i młodzieży (stałych bywalcach naszych zajęć i warsztatów), ale również o ich rodzicach, babciach, dziadkach, ciociach i wujkach. Proponujemy cykl rodzinnych imprez, podczas których młodzi ludzie wraz ze swoimi dorosłymi opiekunami będą mogli wspólnie, twórczo i oryginalnie spędzić swój wspólny wolny czas. Warsztaty ceramiki artystycznej przy naszych pracowniach działały już od lat 70-tych. Program warsztatów ma na celu wszechstronny rozwój osobowości, kształtowanie zdolności manualnych i umiejętności posługiwania się środkami plastycznymi oraz stymulowanie procesów wyobraźni i twórczego działania. Podczas zajęć uczestnicy mają możliwość powiązania ze sobą różnych dziedzin sztuki. Mogą przekonać się, iż różne działania plastyczne nie stanowią odrębnych dziedzin sztuki, ale ściśle łączą się ze sobą i współdziałają.

Oprócz nacisku na realizację siebie, program ten zapoznaje z technikami charakterystycznymi dla ceramiki oraz kształtuje podstawowe umiejętności w tej dziedzinie sztuki. Program jest programem ciekawym i w pełni sprawdzającym się podczas zajęć na warsztatach ceramiki artystycznej. Organizujemy również warsztaty dla grup zorganizowanych max 6 osobowych. Są to zajęcia 2 godzinne lub 2x45min, w których programie jest zapoznanie się z pracownią i poznanie masy oraz wykonanie prostej formy ceramicznej. Wydajemy zaświadczenia o ukończeniu warsztatów. Grupom warsztatowym zapewniamy korzystanie z dobrze wyposażonej pracowni pozwalającej na szerokie eksperymentowanie. Pracownia świadczy usługi w zakresie wypału i szkliwienia ceramiki.

Warsztaty ceramiczne to cykl wykładów, pokazów i instruktaży, oraz zajęć praktycznych: projektowanie, ćwiczenia określonych technik ceramicznych. Uczestnik zapoznaje się z różnorodnymi technikami ceramicznymi: wykonanie modelu - formy, odlewanie w formach gipsowych, malowanie podszkliwne, szkliwienie. Uczestnik ma możliwość wykonania prac własnego pomysłu. Pracownia zapewnia uczestnikom korzystanie z potrzebnych materiałów i narzędzi. Uczestnik może zapoznać się z całym procesem technologii ceramiki, począwszy od lepienia naczynia, poprzez jego zdobienie, szkliwienie i wypalanie w piecu ceramicznym. Warsztaty kończą się uroczystym spotkaniem - wystawą, rodzajem wernisażu.

Polecamy zajęcia indywidualne lub rodzinne w grupach max 4 osobowych. Rabaty do 5-10 % Dla firm wystawiamy faktuy VAT.

Cennik brutto zajęć indywidualnych:
45 minut - 37zł/os.; 54zł/2os.; 74zł/3os.; 90zł/4os.
60 minut - 47zł/os.; 64zł/2os.; 84zł/3os.; 100zł/4os.
90 minut - 72zł/os.; 106zł/2os.; 140zł/3os.; 170zł/4 os.

Powyższą informację o warsztatach z ceramiki otrzymaliśmy mailem od Kasi Hendren, z którą możecie porozmawiać również na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego, gdzie udziela się pod nickiem: sharmlover. Zapraszamy.

Jeżeli wiecie o jakimś wydarzeniu, które ma mieć miejsce w naszym regionie, lub sami coś organizujecie to poinformujcie nas o tym wysyłając informację mailem na nasz adres: info@powiat-piaseczynski.info, lub pisząc nam o tym na forum mieszkańców. Z przyjemnością umieścimy informację w naszym serwisie. Istnieje także możliwość wyróżnienia Waszej informacji, dzięki czemu przez określony czas będzie jako pierwsza na stronie głównej naszego serwisu. Więcej informacji na podstronie: reklama w serwisie powiat piaseczyński.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje18 maja 2007, 00:00,

Trzecia wyprzedaż garażowa odbędzie się na Dzień Matki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ze względu na duże powodzenie wcześniejszych wyprzedaży zapraszamy na kolejna - trzecią już wyprzedaż garażową, która odbędzie się w następny weekend, czyli 26 i 27 maja 2007 roku, w godzinach: od 10:30 do 16:00 w Chylicach (Konstancin-Jeziorna) przy ulicy Broniewskiego 2A. Tym razem pośród ponad 2000 ceramicznych wyrobow znajdziecie: doniczki, wazony, butle, tacki, figurki ogrodowe, sloniki, miski, porcelane.

Na tej wyprzedaży pojawią się również wyroby do samodzielnej dekoracji: budda, doniczki, sloniki etc. Kup taki wyrób i sam zdecyduj, jaki nadasz mu wygląd. Figurka ogrodowa tygodnia bedzie żaba - cena regularna 36,60 zł na naszej wyprzedaży 20,00 zł. Figurki są wykonywane w 100% ręcznie z wysokiej jakości surowców (nie są to figurki gipsowe ani gliniane). Figurki malowane są ręcznie ekologicznymi farbami. Oczka na figurkach malowane są w 3 etapach. W szerokiej gamie wyrobów ogrodowych znajdą Państwo: jeże, żaby, żółwie, pszczoły, gnomy, grzybki, dżdżownice, biedronki itp.

Zdjęcie z wyprzedaży garażowej z dnia: 12 i 13 maja 2007
kliknij aby powiększyć

Na najbliższej trzeciej już wyprzedaży będzie ponad 600szt doniczek. Wszystkie przecenione od 20% do 90% w zaleznosci od serii i gatunku. W asortymencie ceramiki znajda Państwo bogaty wybór doniczek do wnętrz oraz donic ogrodowych, gotowe zestawy doniczek z kaktusem (nie sukulentem), świeczniki, serwetniki, wazony do suchych kompozycji w różnorodnej gamie kształtów oraz w wielu opcjach kolorystycznych.

Pamiętajcie, że 26 maja jest Dzień Mamy: wybierając upominek, szczególnie dla osoby bliskiej naszemu sercu. Pragniemy, aby był on niepowtarzalny, wyjątkowy, niezapomniany. Niestety często w gąszczu codziennych spraw zdarza nam się zapomnieć o urodzinach, imieninach, rocznicy, czy nawet czasami Dniu Mamy. U nas znajda Państwo mnóstwo unikatowych wysokiej jakości gwarantujemy niepowtarzalność wyrobu oraz to ze wszystko, co Państwo nabywacie jest w 100% wykonane ręcznie. W naszym asortymencie znajdą Państwo szeroki wybór ceramicznych: mis, wazonów, butli, kominków zapachowych, flakonów, tac, kielichów, świeczników, popielniczek. Ceny wyrobów na 3ciej wyprzedazy pierwszy raz juz od 50 groszy.

Również na naszej wyprzedaży zapisy na indywidualne zajecia z ceramiki (max do 4 osób). Część asortymentu można zobaczyć na stronie internetowej: sharmlover. Chcesz uzyskać więcej informacji zadzwoń: 0506 504 833 lub napisz na adres mailowy: kasiahendren@hotmail.com

Powyższą informację o wyprzedaży otrzymaliśmy mailem od Kasi Hendren. Poprzednie informacje o wyprzedaży garażowej: wyprzedaż garażowa wyrobów dekoracyjnych i ogrodowych (2007-04-19), oraz kolejna wyprzedaż garażowa już w najbliższy weekend (2007-05-08).

Jeżeli wiecie o jakimś wydarzeniu, które ma mieć miejsce w naszym regionie, lub sami coś organizujecie to poinformujcie nas o tym wysyłając informację mailem na nasz adres: info@powiat-piaseczynski.info, lub pisząc nam o tym na forum mieszkańców. Z przyjemnością umieścimy informację w naszym serwisie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie