Informacje13 kwietnia 2019, 09:00,

Warsztaty Wielkanocne Rodzinne Malowanie Pisanek z Kłosowiankami w Piasecznie

13 kwietnia 2019 roku w godz. 11.00-12.00 Wszechnica Rodzica oraz Zespół Ludowy "Kłosowianki" ze Złotokłosu zapraszają do wspólnego malowania pisanek. Pisanka jest jednym z symboli Świąt Wielkanocnych. Tradycja malowania jajka sięga czasów starożytnej Mezopotamii. Pisanki miały również szczególne znaczenie dla Słowian, gdyż były nie tylko symbolem odnawiającego się życia i narodzin, a również spełniały szczególną rolę wśród przedmiotów magicznych. Ponadto jajko było symbolem długiego życia, siły oraz traktowano je jako medium w kontaktach z bogami i duchami. Najstarsze polskie pisanki pochodzą z grodu piastowskiego z X w. na opolskim Ostrówku. Uczestnicy poznają technikę malowania drewnianych pisanek farbami. Wstęp wolny. Miejsce: Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno. Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty Wielkanocne Rodzinne Malowanie Pisanek z Kłosowiankami w Piasecznie

Informacje13 kwietnia 2019, 07:00,

Grand Prix w tenisie stołowym Piaseczno

13 kwietnia 2019 roku od godz. 10.00 odbędzie się po raz 8. w tym sezonie turniej Grand Prix Piaseczna. Zgłoszenia przyjmowane będą od godziny 9:00. Miejsce: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. Sikorskiego 20. Serdecznie zapraszamy.

Grand Prix w tenisie stołowym Piaseczno

Po rekordowych turniejach w lutym i marcu, w których udział wzięło łącznie ponad 250 zawodników, nadchodzi kolejna okazja do rywalizacji o punkty w klasyfikacji generalnej. Ponadto w loterii do wygrania będą koszulki reprezentacji Polski oraz sprzęt sportowy ufundowany przez firmę Decathlon i vouchery do piaseczyńskiej restauracji “Szara Eminencja”. Na najlepszych, jak co miesiąc, czekają puchary, medale oraz nagrody o łącznej wartości 2000 złotych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Kategorie:
Dzieci, Juniorzy, Dzieci-PRO (posiadające licencję PZTS), Juniorzy-PRO (posiadający licencję PZTS), Amatorzy – start turnieju o godzinie 10:00, zgłoszenia do godziny 9:30
Kobiety, Open (amatorzy + zawodnicy posiadający licencję PZTS), Gry podwójne – start turnieju o godzinie 13:00, zgłoszenia do godziny 12:30.
Turniej współfinansowany jest ze środków Gminy Piaseczno.