Informacje13 kwietnia 2019, 09:00,

Warsztaty Wielkanocne Rodzinne Malowanie Pisanek z Kłosowiankami w Piasecznie

13 kwietnia 2019 roku w godz. 11.00-12.00 Wszechnica Rodzica oraz Zespół Ludowy "Kłosowianki" ze Złotokłosu zapraszają do wspólnego malowania pisanek. Pisanka jest jednym z symboli Świąt Wielkanocnych. Tradycja malowania jajka sięga czasów starożytnej Mezopotamii. Pisanki miały również szczególne znaczenie dla Słowian, gdyż były nie tylko symbolem odnawiającego się życia i narodzin, a również spełniały szczególną rolę wśród przedmiotów magicznych. Ponadto jajko było symbolem długiego życia, siły oraz traktowano je jako medium w kontaktach z bogami i duchami. Najstarsze polskie pisanki pochodzą z grodu piastowskiego z X w. na opolskim Ostrówku. Uczestnicy poznają technikę malowania drewnianych pisanek farbami. Wstęp wolny. Miejsce: Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno. Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty Wielkanocne Rodzinne Malowanie Pisanek z Kłosowiankami w Piasecznie

Informacje10 kwietnia 2019, 06:00,

Zamknięcie ul. Geodetów – od Tenisowej do Julianowskiej

Od dnia 10 kwietnia 2019 roku wykonawca robót firma FalBruk Sp. z o.o. Sk. informuje, iż wprowadzi czasową organizację ruchu polegającą na zamknięciu odcinka ul. Geodetów (od Tenisowej do Julianowskiej). Ul. Tenisowa jak i Julianowska zachowają przejezdność. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Julianowską, Cyraneczki, Wilanowską, Geodetów. Planowany czas zamknięcia – około 3 miesiące.

Zamknięcie ul. Geodetów – od Tenisowej do Julianowskiej

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.