Informacje28 października 2013, 00:00,

Warsztaty streetartowe dla młodzieży i dorosłych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


30 października 2013 roku zapraszamy na pierwsze w Piasecznie warsztaty streetartowe dla młodzieży i dorosłych. Rozpoczną się one o godzinie 18.30 w Ekolandii na rynku miejskim (w siedzibie Fundacji Eco Choice). Wspólnie stwórzmy coś wyjątkowego w Piasecznie. Zapraszamy! Będzie to kolejna akcja "Społecznej Inicjatywy Młodych". Po serii projektów rowerowych, nadszedł czas na bardziej artystyczne działania. SIM proponuje Wam coś, czego jeszcze w Piasecznie nie było: "Warsztaty streetartowe dla młodzieży i dorosłych".

WARSZTATY STREETARTOWE W PIASECZNIE

StreetArt jest dziedziną sztuki tworzoną w miejscu publicznym, najczęściej po prostu "na ulicy". Tym terminem określane są: tradycyjne graffiti na ścianach, graffiti 3D na powierzchniach poziomych (ulica, chodnik), rzeźby z nietypowych materiałów np. z recyclingu, siatki drucianej, folii, kartonu etc., "ubranka" z włóczki dla drzew, znaków, rzeźb, pojazdów itp. Mnogość form, jakie może przybrać street art, jest nieograniczona, podobnie jak nasza wyobraźnia.

W streetartcie chodzi głównie o to, aby w szarą, smutną przestrzeń publiczną miasta wetknąć trochę koloru. I to właśnie będzie celem warsztatów "Społecznej Inicjatywy Młodych". Aby bardziej zobrazować o co w tym wszystkim chodzi, zapraszamy do obejrzenia filmiku, prezentującego artystyczne poczynania Rob Roya - jednego z instruktorów warsztatów.


Warszaty streetartowe będą składały się z 4 spotkań - co środa. Udział w warszatach jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy tylko przyjść 30 października o godzinie 18.30 do Ekolandii na rynku (siedziby Fundacji Eco Choice, która jest partnerem SIM) i wspólnie z instruktorami stworzyć coś wyjątkowego w Piasecznie.

WARSZTATY STREETARTOWE W PIASECZNIE

- Zapewniamy profesjonalnych instruktorów (Kasię i Roberta), materiały i narzędzia potrzebne do realizacji nawet najbardziej zwariowanych pomysłów, kawę, herbatę oraz coś słodkiego na ząb, aby nie zabrakło Wam sił w trakcie tworzenia - mówi Agnieszka Jarzębska - koordynatorka projektu.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 502-355-053, lub mailowy: agnieszka.jarzebska@gmail.com Strona internetowa: stowarzyszeniesim.blogspot.com Projekt realizowany jest i dofinansowany w ramach współpracy UMiG Piaseczno z organizacjami pozarządowymi. Partnerem naszej akcji jest Fundacja Eco Choice, która prowadzi niesamowite warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych. Do zobaczenia.
autor/źródło: Agnieszka Jarzębska - koordynatorka projektu

Napisz komentarz

Informacje29 października 2013, 00:00,

Ruszyło bezpłatne czipowanie psów i kotów na terenie gminy Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W gminie Konstancin-Jeziorna rozpoczęła się akcja bezpłatnego znakowania psów i kotów. Mikroczip może pomóc m.in. w odnalezieniu pupila w przypadku jego zaginięcia lub kradzieży. Miniaturowy procesor wszczepiany jest pod skórę zwierzęcia. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a wykonuje go weterynarz. Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa lub kota jest wypełnienie przez jego właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania zwierzęcia i okazanie aktualnej książeczki szczepień - pies powinien być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

Ruszyło bezpłatne czipowanie psów i kotów na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Po zaczipowaniu dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal (www.safe-animal.eu), co może być bardzo pomocne m.in.w odnalezieniu pupila w przypadku jego zaginięcia lub kradzieży. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (tel. 22-717-53-68 wew. 109/110) lub u lekarzy weterynarii biorących udział w akcji. Bezpłatne znakowanie psów i kotów finansuje UMiG Konstancin.

Poniżej lista lecznic, w których można dokonać bezpłatnego czipowania:
1. Lecznica Weterynaryjna Bielawa
Bielawa, ul. Lipowa 1D, 05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 22-754-39-19

2. Lecznica Weterynaryjna Anda
ul. Długa 8, 05-510 Konstancin-Jeziorna
tel. 22-754-09-75

3. Przychodnia Weterynaryjna Anima
ul. Bielawska 15 lok. 35, 05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 22-756-28-59

4. Gabinet Weterynaryjny Małgorzata £ukaszewicz
ul. Piłsudskiego 10, 05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 22-756-42-87

5. Klinika Weterynaryjna WetMedyka24 - Tomasz Kalinowski, Konrad Kowalczyk
ul. Pułaskiego 103, 05-510 Konstancin-Jeziorna
tel. 22-462-44-62.
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie