Informacje29 sierpnia 2007, 00:00,

Warsztaty Rozwoju Kreatywności Klub Dziecka Piaseczno

Zapraszamy do KLUBU DZIECKA w Piasecznie, na warsztaty rozwoju kreatywności, których celem jest wspieranie i rozwój aktywności twórczej dzieci. Aktywność twórcza jest jedną z wrodzonych i najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka. Zapraszamy na pokazowe warsztaty, które odbędą się 11 września 2007 roku, o godzinie 18:00 w Klubie Dziecka przy ulicy Orężna 52 (www.klubdziecka.pl). Zapisy przyjmowane są do 7 września 2007 roku, pod numerem telefonu 609806484

Celem Warsztatów Rozwoju Kreatywności jest rozwijanie twórczego potencjału dzieci, poprzez stymulowanie kreatywnego myślenia, jak i wszelkiej innej aktywności twórczej dzieci, poprzez kontakt ze sztuką. Program ten wykorzystuje osiągnięcia psychologii i pedagogiki twórczości i zawiera elementy klasycznego treningu twórczości, który rozwija płynność, giętkość i oryginalność myślenia poprzez ćwiczenie takich operacji myślowych jak skojarzenia, abstrahowanie, metaforyzowanie, transformowanie, dedukowanie i dokonywanie analogii. W trakcie zajęć wykorzystywane są również różne metody synektyczne, które rozwijają wyobraźnię i myślenie za pomocą wyobrażeń obrazowych, a ono właśnie odgrywa fundamentalną rolę dla procesu twórczego.

Dla jak najpełniejszego odpowiedzenia na dziecięcą potrzebę tworzenia, podczas zajęć wprowadzamy dzieci w świat różnych dziedzin sztuki: malarstwa, rzeźby, muzyki, poezji. Taki kontakt szczególnie wyzwala u dzieci ich naturalną i wrodzoną potrzebę kreowania, co zostało opisane przez wybitnych polskich pedagogów. W trakcie zajęć dzieci nabywają również umiejętności intra i interpersonalnych, takich jak: umiejętność aktywnego słuchania, konstruktywnej krytyki, współpracy w grupie, wyrażania siebie i uczą się szacunku dla odrębności i indywidualności każdego dziecka.

Informację otrzymaliśmy od Hanny Kwaśniewskiej z Klubu Dziecka w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). Zapraszamy na Warsztaty Rozwoju Kreatywności do Klubu Dziecka w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje29 sierpnia 2007, 00:00,

Fashion House Outlet Centre Piaseczno akcja charytatywna

Fashion House Outlet Centre w Piasecznie zaprasza w najbliższą niedzielę 2 września 2007 roku na udział w akcji charytatywnej. W niedzielę gospodarzami dnia będą Krasnale, aktorzy będą czytać dzieciom bajki, a każdy, kto kupi cegiełkę na budowę kliniki Budzik - otrzyma na pamiątkę wyjątkowy budzik. W niedzielę Fashion House Outlet Centre w Piasecznie, otwarte jest w godzinach od 10:00 do 20:00. Zapraszamy!

Akcja charytatywna w Fashion House Outlet Centre Piaseczno

Dodatkowe atrakcje dla Klientów czekają w sklepach Gino Rossi, Franco Feruzzi, Stefanel, Traffic Club, Mustang oraz Ochnik. Serdecznie zapraszamy do Fashion House Outlet Centre, który znajduje się na ulicy Puławskiej 42e w Piasecznie. Informacje o akcji charytatywnej i piaseczyńskim centrum handlowym Fashion House znajdziecie na ich stronie internetowej: www.fashionhouse.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno