Informacje8 grudnia 2018, 13:00,

Warsztaty ozdób świątecznych w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


8 grudnia 2018 roku w godz. 14.00-15.30 i 16.00-17.30 odbędą się warsztaty ozdób świątecznych dla dzieci w wieku 8-13 lat. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki można odebrać od 30 listopada,  sosobiście w kasie Ośrodka, ul. Białka 9 (bez możliwości wcześniejszej rezerwacji telefonicznej). Jedna osoba może odebrać maksymalnie do 3 wejściówek. Miejsce: pracownia przy Pijarskiej 40. Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty ozdób świątecznych w Górze Kalwarii

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 grudnia 2018, 12:00,

Zima i bałwanek Franek -Teatr Kop wystąpi w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 grudnia 2018 roku o godz. 13.00 w ramach Klubowego Teatrzyku zapraszamy na spektakl Teatru KOP pt.: Zima i bałwanek Franek. Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu,  ul. Urocza 14 (II piętro). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Zima i bałwanek Franek w Józefosławiu

Zima i bałwanek Frrranek – nadchodzi Zima, a wraz z nią pojawia się bałwanek Frrranek. Bałwanek uczy się tańczyć zimowego walczyka na bal Pani Zimy, ale całkiem mu to nie wychodzi. Zima próbuje go bezskutecznie nauczyć kroków. W końcu stwierdza, że zamiast uczyć się tańczyć lepiej zacząć się przygotowywać do Świąt. Razem ubierają choinkę, przygotowują Wigilię, a potem witają Nowy Rok i bawią się na zabawie karnawałowej. Następnie oboje cieszą się z zimowych wakacji – ferii – w czasie których można miło spędzać czas na zabawach na śniegu – jazda na sankach, łyżwach, nartach… Dzieci poznają nazwy miesięcy i wydarzenia związane z tymi miesiącami, oraz uczestniczą w jednej z zimowych zabaw. Wersja podstawowa spektaklu kończy się nadejściem Wiosny, a bałwanek i Zima uciekają na biegun, by uniknąć nadchodzącego ciepła. Jest też wersja kończąca się wejściem postaci św. Mikołaja.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie