Informacje2 grudnia 2017, 13:30,

Warsztaty ozdób świątecznych w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


2 grudnia 2017 roku w godz. 14.30-16.30 oraz w godz. 17.00-19.00, odbędą się warsztaty ozdób świątecznych w Górze Kalwarii przy ul. Pijarskiej 40. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia bezpłatne.

WARSZTATY OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH W GÓRZE KALWARII

Serdecznie zapraszamy.

 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 listopada 2017, 17:51,

Piaseczyński Rower Miejski


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zainstalowane zostały trzy pierwsze stacje wypożyczania rowerów miejskich. Trwają obecnie testy systemu, który uruchomiony zostanie wiosną 2018 roku. Jednoślad można będzie wypożyczyć przy dworcu PKP w Piasecznie, w centrum miasta (pomiędzy Sądem Rejonowym a skwerem Kisiela) oraz przy ul. Cyraneczki róg ul. Julianowskiej w Józefosławiu. Są to stacje 15-stanowiskowe, na każdej z nich stanie początkowo po 10 rowerów. Z wypożyczalni można będzie korzystać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w sezonie wiosna-jesień. Piaseczyński Rower Miejski będzie kompatybilny z systemami, które funkcjonują w Warszawie – Warszawski Rower Publiczny i Konstancinie – Konstanciński Rower Miejski.

PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI

– Równolegle z rozpoczęciem programu budowy nowych ścieżek rowerowych uruchamiamy miejski system wypożyczania rowerów. Trwają testy pierwszych trzech stacji. Chcemy, żeby wiosną mieszkańcy mogli wypożyczyć u nas rower i pojechać nim na przykład do Warszawy czy Konstancina, ale również żeby mieszkańcy stolicy mogli przyjechać „warszawskim” rowerem do naszej gminy. Kompatybilność tych trzech systemów była jednym z podstawowych warunków przy podejmowaniu przez nas decyzji o uruchomieniu roweru miejskiego – mówi Zdzisław Lis, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI

Wypożyczenie roweru miejskiego będzie odbywało się na takich samych zasadach jak w Warszawie i Konstancinie. Korzystanie z jednośladu do 20 minut będzie bezpłatne. Jeżdżąc powyżej 20 minut (do 60 minut) – zapłacimy 1 zł, druga godzina najmu będzie kosztować 3 zł, trzecia – 5 zł, a każda następna – 7 zł. Rower można będzie wypożyczyć na maksymalnie 12 godzin. Po przekroczeniu tego okresu naliczana będzie opłata w wysokości 200 zł.

PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI

Nowi użytkownicy, którzy będą chcieli korzystać z systemu Piaseczyński Rower Miejski, będą potrzebowali zarejestrować się na stronie internetowej i wnieść „opłatę inicjalną” w wysokości 10 zł. Po zarejestrowaniu otrzymają SMS oraz wiadomość mailową z kodem PIN, który razem z numerem telefonu będzie identyfikatorem w systemie. Przy wypożyczaniu roweru można będzie także korzystać ze specjalnie stworzonej aplikacji na smartfony.

PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI

– To nasze kolejne działanie wpisujące się w program rozwoju komunikacji miejskiej, obok zwiększania ilości połączeń autobusowych i kolejowych oraz rozbudowy infrastruktury drogowej i ścieżek rowerowych. Rower ma dodatkowo tą zaletę, że jest absolutnie ekologiczny oraz wpływa na poprawę kondycji i zdrowia – mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza

Veturilo to jeden z największych systemów rowerowych w Europie, jego instalacją i eksploatacją zajmowała będzie się podobnie jak w Warszawie i Konstancinie firma Nextbike. Trzyletni okres eksploatacji systemu „Piaseczyński Rower Miejski” będzie kosztował gminny budżet ponad 508 tys. zł. www.nextbike.pl

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie