Informacje30 czerwca 2014, 11:00,

Warsztaty Ekologia Bliżej Nas w Piasecznie

Fundacja Eco Choice zaprasza dzieci na warsztaty pod hasłem Ekologia Bliżej Nas. Zajęcia ruszają 30 czerwca 2014 roku o godzinie 11:00, a odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 14:00. W zajęciach wykorzystane będą surowce wtórne i materiały naturalne takie jak glina czy elementy przyrody. Przybiorą one formę kreatywnej zabawy oraz pracy manualnej. Miejscem warsztatów jest Ecolandia przy miejskim rynku. Symboliczna opłata za trzygodzinne zajęcia wynosi 5 zł. Zapisy i szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. 730 300 250. Zajęcia zgłoszone są w Kuratorium Oświaty, a dofinansowane są ze środków Gminy Piaseczno.

Warsztaty Ekologia Bliżej Nas w Piasecznie

Informacje29 czerwca 2014, 21:00,

Akcja Otwarte Boisko - Piaseczno 2014

Dzieci i młodzież zapraszamy w wakacje do korzystania z boisk i obiektów sportowych w 8 szkołach na terenie gminy. W ramach programu profilaktycznego Jestem QL bez wspomagaczy - rusza tegoroczna edycja akcji Otwarte boisko - Piaseczno 2014. Podczas wakacji, od poniedziałku do piątku, do dyspozycji dzieci i młodzieży będą boiska oraz obiekty sportowe w 8 szkołach na terenie całej gminy Piaseczno.

Akcja Otwarte Boisko - Piaseczno 2014

W porozumieniu z dyrektorami placówek oraz po analizie ubiegłorocznej akcji, w której udział wzięło ponad 1000 osób, wybrano najbardziej oblegane placówki. W czasie trwania akcji, w ciągu dnia, na wybranych boiskach będzie kilkunastu animatorów sportowych, których zadaniem będzie organizacja zajęć, opieka nad dziećmi oraz dbałość o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Gmina Piaseczno zapewni młodym sportowcom wodę butelkowaną, zaś szkoły dostęp do toalet.

Lista szkół biorących udział w akcji Otwarte Boisko:
- SP 2 w Piasecznie godz. 14-20
- SP 5 w Piasecznie godz. 14-20