Informacje22 kwietnia 2017, 12:00,

Warsztaty chustonoszenia dla początkujących w Przystanku Kultura w Piasecznie

22 kwietnia 2017 roku o godz. 14.00 zapraszamy na warsztaty chustonoszenia dla początkujących. Podczas warsztatów rodzice dowiedzą się o fizjologii dziecka noszonego w chuście. Poznają zalety bezpiecznego noszenia maluszka, a także nauczą się "kangura z przodu" - najzdrowszego wiązania dla dzieci najmłodszych.  Warsztaty będą prowadzone w małej grupie przez Panią Agnieszkę Szewczyk.

WARSZTATY CHUSTONOSZENIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH W PRZYSTANKU KULTURA W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Koszt: 100 zł. jeden rodzic, 180 zł. obydwoje rodziców. Honorowana jest Karta Dużej Rodziny.
Miejsce: Przystanek Kultura w Piasecznie sala 45. Czas trwania to ok. 2-2,5 godziny.
zapisy www.strefazajec.pl/warsztaty

Informacje4 czerwca 2017, 07:00,

Referendum w Piasecznie 4 czerwca

Radni zdecydowali, że 4 czerwca 2017 roku mieszkańcy Piaseczna wypowiedzą się w sprawie czy miasto stołeczne Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego powinno objąć Gminę Piaseczno.

REFERENDUM W PIASECZNIE 4 CZERWCA

Będzie to pierwsze lokalne referendum w historii Piaseczna z inicjatywy Rady Miejskiej w odpowiedzi na petycję, którą w marcu podpisało 2020 mieszkańców, domagających się referendum.

Przygotowany został więc projekt uchwały, którą stosunkiem głosów 21 za przy 2 wstrzymujących się radni przyjęli na sesji Rady Miejskiej w dniu 19 kwietnia. Wcześniej projekt został jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowany przez radnych z komisji prawa, polityki gospodarczej, oświaty i sportu. Przed głosowaniem Sekretarz Miasta i Gminy Piaseczno Arkadiusz Czapski odczytał projekt uchwały wraz z uzasadnieniem, zaś przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłoza odczytał tekst petycji mieszkańców. Wiceprzewodniczący rady Michał Rosa, jako opiekun Młodzieżowej Rady Gminy przedstawił stanowisko tego organu doradczego. Młodzieżowa rady przeprowadziła internetową ankietę wśród rówieśników w której udział wzięło 471 osób – 348 z nich czyli 74% opowiedziało się przeciwko włączeniu Piaseczne do nowej struktury, zaś 124 czyli 26 % opowiedziało się za przyłączeniem. Samo głosowanie poprzedziła dyskusja radnych, którzy używając różnych argumentów, jako główny wskazywali konieczność wypowiedzenia się samych mieszkańców w kwestii metropolii.

REFERENDUM W PIASECZNIE 4 CZERWCA

Zgodnie z przyjętym harmonogramem referendum gminne odbędzie się 4 czerwca 2017 r. Lokale wyborcze czynne będą w godz. 7.00 – 21.00, a mieszkańcy odpowiedzą tak lub nie na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Piaseczno?”

Aby referendum było ważne musi wziąć w nim udział co najmniej 30 proc. uprawnionych do głosowania, co oznacza, że w Gminie Piaseczno do urn powinno pójść ponad 17 tys. mieszkańców.

UMiG Piaseczno