Informacje26 lutego 2010, 00:00,

Warsztat Pozytywnego Rodzicielstwa w Józefosławiu

27 lutego 2010 roku, początek warsztatów rodzicielskich. Warsztat Pozytywnego Rodzicielstwa oparty jest w głównej mierze na Porozumieniu Bez Przemocy i stara odpowiadać na poniższe pytania: czym jest żyrafia empatia i jak ją stosować jako narzędzie komunikacji? jak rodzic może pomóc dzieciom w rozwiązywaniu ich problemów używając aktywnego słuchania i żyrafiej empatii? jak rodzic może pomóc dzieciom rozpoznać ich stany emocjonalne i określić ich potrzeby? jak rodzic może reagować na złość i nieakceptowalne zachowania dziecka, dając dziecku wsparcie i zrozumienie? jak rodzić może poradzić sobie z własną złością i agresją wobec dziecka? jak kontakt fizyczny (zabawa, masaż) może wspomóc budowanie relacji rodzic-dziecko? Warsztat jest skierowany: do przyszłych rodziców, rodziców dzieci małych i dużych.

Osoba prowadząca: Magdalena Sendor założycielka strony Ekodzieciak.pl oraz absolwentka rocznego studium Porozumienie Bez Przemocy (organizowanego przez Dojrzewalnię Róż) oraz kursu dla trenerów Treningu Skutecznego Rodzica (organizowanego przez Gordon Training International).

MIEJSCE: JÓZEFOS£AW, KLUB NIEMOWLAKA I PRZEDSZKOLAKA INCY WINCY ul.Działkowa 44 TERMINY: 3 soboty w godz. 16-20 (27 lutego, 13 i 27 marca) - ZAJęCIA BEZ DZIECI oraz 28 marca (niedziela) – specjalny warsztat o zabawie fizycznej z dzieckiem według Original Play z Jolą Graczykowską w Warszawie w godzinach porannych - ZAJęCIA Z DZIEćMI. Możliwa opieka nad dzieckiem w tym czasie – 20 zł za 4 godziny. Informacje i zapisy: 698 68 41 51, info@ekodzieciak.pl, www.ekodzieciak.pl
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje26 lutego 2010, 00:00,

Turniej Warcabowy o Puchar Burmistrza Gminy Konstancin

W najbliższą niedzielę 28 lutego 2010 roku, w świetlicy OSP w Gassach (Gassy 13E), odbędzie się I Turniej Warcabowy o Puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna. Zapisy od godz. 10.00 do 10.45. Start turnieju o godz. 11.00. Turniej zostanie rozegrany w warcabach 64–polowych w 3 grupach wiekowych: do lat 10; 11 - 15 lat; oraz powyżej 16 lat. Organizatorami turnieju jest Gmina Konstancin-Jeziorna, Sołectwo Gassy oraz GOSiR Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy na Turniej Warcabowy w Gassach.

Turniej Warcabowy o Puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna