Informacje15 października 2013, 00:00,

Warsztat Empatyczna komunikacja, czyli potęga pytań w budowaniu relacji z dzieckiem

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na warsztat pedagogiczno - psychologiczny organizowany w ramach projektu Wszechnica Rodzica w Przystanku Kultura pt.: Empatyczna komunikacja… czyli potęga pytań w budowaniu relacji z dzieckiem. Warsztat odbędzie się w sobotę 19 października 2013 roku w godz. 18:15-20:15, w Przystanku Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Zapisy w Recepcji Przystanku Kultura i pod numerem telefonu: (22) 716 79 62. Zapraszamy na na warsztat pedagogiczno - psychologiczny.

EMPATYCZNA KOMUNIKACJA CZYLI POTęGA PYTAń W BUDOWANIU RELACJI Z DZIECKIEM

"Empatyczna komunikacja..., czyli potęga pytań w budowaniu relacji z dzieckiem" to warsztat skierowany do rodziców i wychowawców dzieci od 10 r.ż., którzy pragną poprawić swoje relacje z dziećmi i nauczyć się wzmacniać ich wiarę we własne możliwości. Jednym słowem dla wszystkich, którzy chcieliby nie tylko wychowywać swoje dzieci, ale również wspierać je i towarzyszyć im w dorastaniu. W trakcie warsztatu: zastanowimy się nad naszymi przekonaniami na temat bycia rodzicem/wychowawcą, porozmawiamy o tym, czym jest szacunek w relacji, zastanowimy się, jak rozmawiać z dzieckiem, żeby chciało nas słuchać i do nas mówić. Czas trwania warsztatu: 2 godz. Cena 30 zł.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Knitter, pedagog oraz certyfikowany trener rozwoju osobistego. Magdalena Knitter pracuje jako niezależny trener i coach, współpracując z wieloma ciekawymi ośrodkami rozwoju, domami kultury oraz fundacjami, prowadząc warsztaty z zakresu umiejętności psychospołecznych dla dorosłych, młodzieży oraz dla rodziców. Zajmuje się również life coachingiem, wspierając kobiety w procesie zmiany. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Klub Klasy Kobiet w Piasecznie.
autor/źródło: Wszechnica Rodzica

Informacje14 października 2013, 00:00,

DZIEń EDUKACJI NARODOWEJ W PIASECZNIE

W piątek 11 października 2013 roku podczas spotkania z dyrektorami i nauczycielami piaseczyńskich szkół i przedszkoli burmistrz Zdzisław Lis wręczył nagrody oraz nominacje zawodowe na wyższe stopnie nauczycielskie. Dyrektor Gimnazjum Nr 1 Dariusz Nowak jako gospodarz tegorocznej uroczystości przywitał zgromadzonych gości, a następnie oddał głos młodzieży, która przygotowała część artystyczną przedstawiając krótkie skecze kabaretowe zaczerpnięte z codziennego życia szkolnego.

DZIEń EDUKACJI NARODOWEJ W PIASECZNIE

Po części artystycznej burmistrz Zdzisław Lis złożył wszystkim pracownikom piaseczyńskiej oświaty serdeczne podziękowania za ich zaangażowanie oraz trud codziennej pracy pedagogicznej i wychowawczej.

DZIEń EDUKACJI NARODOWEJ W PIASECZNIE

Na koniec burmistrz wraz z panią dyrektor Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół Edytą Woźniak wręczyli nagrody dyrektorom placówek oświatowych i wyróżnionym nauczycielom oraz przyjęli ślubowanie złożone przez nauczycieli, którzy w tym roku uzyskali awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno