Informacje18 kwietnia 2018, 19:11,

WARSZAWA+ W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Bilet na dwie strefy praktycznie w cenie I strefy - czy to realne? Podczas sesji w dniu 18 kwietnia Rada Miejska w Piasecznie wyraziła wolę przystąpienia Gminy Piaseczno do zmodyfikowanej w ostatnim czasie Oferty Warszawa +.

WARSZAWA+ W PIASECZNIE

W uchwale intencyjnej radni upoważnili burmistrza do uzgodnienia warunków porozumienia z m. st. Warszawą określających zasady współpracy i finansowania Programu. Nowe regulacje programu Warszawa+ umożliwią pasażerom aglomeracji warszawskiej korzystającym z biletów okresowych II strefy biletowej ZTM dojazdy komunikacją miejską w cenach niewiele wyższych niż koszt biletów okresowych na I strefę. Specjalnymi cenami objęte będą jedynie bilety okresowe 30 i 90 dniowe. Różnica wynikająca z obniżonych cen zakupu zostanie pokryta bezpośrednią dopłatą z budżetu gminy na rzecz ZTM.

– Cieszę się, że wykonujemy kolejny krok w kierunku wprowadzenia nowych, korzystniejszych zasad korzystania z komunikacji miejskiej . Mam nadzieję, że niższe koszty zakupu biletów podniosą atrakcyjność komunikacji publicznej i zmniejszą choć trochę ruch na naszych drogach. To może przyczynić się zarówno do poprawy jakości powietrza w naszym mieście, jak również wpłynąć korzystnie na domowe budżety mieszkańców Piaseczna – mówił po sesji Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

Aby pasażerowie mogli skorzystać z tej oferty, gmina musi zabezpieczyć w budżecie odpowiednie środki na pokrycie dopłat oraz ustalić z ZTM szczegóły funkcjonowania programu. Wszystko wskazuje na to, że Oferta Warszawa + może wejść w życie już niebawem.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 kwietnia 2018, 08:00,

Dzień Wrażliwości – Dzień Motyla w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 kwietnia 2018 roku o godz. 10.00 na Placu Piłsudskiego w Piasecznie odbędzie się akcja podsumowująca dokonania młodych wolontariuszy w ramach programu Mały Wolontariat pn. Dzień Wrażliwości - Dzień Motyla. W programie: marsz Radosnych Serc, przedstawienie dotychczasowych osiągnięć Małych Wolontariuszy, wspólne śpiewanie, malowanie motyli na chodnikach, gry i zabawy integracyjne z animatorkami z Agencji Artystycznej „ANIMKI”. Zapraszamy wszystkich Małych Wolontariuszy wraz z opiekunami.

DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI – DZIEŃ MOTYLA W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie