Informacje8 grudnia 2016, 18:00,

Warszawa Antoniego Słonimskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Z okazji przypadającej w tym roku 40. rocznicy śmierci Antoniego Słonimskiego w czwartek, 8 grudnia 2016 roku o godz. 18.00 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 (Hugonówka) odbędzie się spotkanie z Tomaszem Lerskim i promocja jego najnowszej książki pt. Warszawa Antoniego Słonimskiego.

WARSZAWA ANTONIEGO SŁONIMSKIEGO

Podczas spotkania przypomnimy pisarza oraz spokrewnionego z nim Antoniego Marianowicza, literata i wieloletniego prezesa ZAiKS-u. Wspomnimy także o związkach obu pisarzy z Konstancinem. Dr Tomasz Lerski jest znanym varsavianistą, historykiem kultury i dziennikarzem, autorem licznych artykułów, książek i słuchowisk radiowych o dawnych firmach warszawskich, zabytkach Warszawy i jej mieszkańcach. Książka pt. Warszawa Antoniego Słonimskiego, to opatrzona przypisami i komentarzami antologia tekstów i wierszy pisarza związanych z Warszawą - miastem, w którym się urodził, kształcił, rozwijał swoją twórczość, i którego przedwojenną wielkość a następnie unicestwienie i powojenne odrodzenie miał możliwość obserwować. Partnerem spotkania jest Państwowy Instytut Wydawniczy. Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie. Wstęp wolny.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 grudnia 2016, 12:00,

Spotkaj się ze Świętym Mikołajem


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem będą mogli zrobić sobie goście Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. W najbliższą sobotę z okazji mikołajek na wszystkich czekają również kreatywne warsztaty świąteczne oraz liczne konkursy i zabawy. Wstęp wolny!

SPOTKAJ SIĘ ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W najbliższą sobotę 10 grudnia na wszystkich gości Centrum Handlowego Auchan Piaseczno czeka nie lada atrakcja. Gościem specjalnym galerii handlowej będzie bowiem sam Święty Mikołaj. Będzie to wspaniała okazja, aby zrobić sobie z brodaczem i jego pomocnikami pamiątkowe zdjęcie.

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ze scenografią rodem z Laponii każdy będzie mógł także zasiąść na kolanach Świętego Mikołaja i porozmawiać z nim o wymarzonych prezentach.

Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekają także inne atrakcje. Maluchy wezmą udział w warsztatach tworzenia choinkowych ozdób. W ruch pójdą styropianowe bombki, które będzie można ozdobić brokatem, cekinami, kolorowym papierem czy tasiemkami. Spotkanie będzie również okazją, aby słodkimi dodatkami udekorować pachnące pierniki.

SPOTKAJ SIĘ ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Wśród atrakcji nie zabraknie również licznych zabaw i konkursów ze słodkimi nagrodami. Maluchy będą miały okazję między innymi wcielić się w rolę elfów i spróbować swoich sił na specjalnym torze przeszkód.

Mikołajkowe animacje odbędą się w sobotę 10 grudnia w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Atrakcje rozpoczną się o godzinie 12.00 i potrwają do godziny 18.00. Udział we wspólnej zabawie jest bezpłatny!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie