Informacje19 września 2015, 08:00,

Warn Piaseczyński Lajt Piaseczno 2015

19 września 2015 roku rozpoczną swe zmagania z terenem zawodnicy biorący udział w Warn Piaseczyński Lajt. Organizatorami tej edycji są: Turyści4x4 i OffroadPiaseczno. Organizatorzy zapewnili i tym razem nowe tereny (po części dziewicze) i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Będzie więcej wyzwań, zwłaszcza dla klasy Ekstrem. Trasa liczy dokładnie 100 km, a całość będzie się składała z prób terenowych, sprawnościowych, zagadkowych. Przed wyjazdem na trasę załogi przejdą szkolenie medyczne z udzielania pierwszej pomocy.

Warn Piaseczyński Lajt Piaseczno 2015

Harmonogram Warn Piaseczyński Lajt:
8:00 – otwarcie biura imprezy
– rejestracja załóg, rozdanie materiałów sponsorskich
– plombowanie kart
– powitanie
9:00 – odprawa zawodników
– podstawowe szkolenie zawodników, z zakresu pierwszej pomocy
9:00 – Start: co 1 minutę 2 auta
21:00 – zamykanie limitu czasowego
- integracja, ognisko
22:00- ogłoszenie wyników
– rozdanie nagród dyplomów

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=11129
Informacje26 września 2015, 08:00,

Rodzinny rajd terenowy Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwo Chojnów, Gmina Piaseczno i Gmina Konstancin-Jeziorna zapraszają rodziców z dziećmi oraz młodzież do udziału w piątym rodzinnym rajdzie terenowym „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego”. Impreza odbędzie się 26 września 2015 roku. Gospodarzami piątej już edycji rajdu terenowego będą dwie gminy. Uczestnicy z terenu gminy Piaseczno będą pokonywać fragment trasy ścieżki dydaktycznej „Gonna Sosna” (opis i mapa ścieżki dostępne TUTAJ). Dla uczestników z terenu gminy Konstancin-Jeziorna zaplanowano trasę rajdu po ścieżce dydaktycznej „Lasy Konstancińskie” (opis i mapa ścieżki dostępne TUTAJ), a więc pomiędzy miejscowościami Konstancin-Jeziorna i Słomczyn.

Ognisko i nagrody. Zwieńczeniem rajdu będzie ognisko i poczęstunek na terenie szkółki leśnej Nadleśnictwa Chojnów. Dla uczestników przygotowaliśmy również konkurs sprawdzający wiedzę dotyczącą Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i jego przyrody. Osoby które uzyskają najlepszy wynik wygrają cenne nagrody ufundowane, podobnie jak i poczęstunek, przez gminy - Piaseczno i Konstancin-Jeziorna.Do udziału w rajdzie zapraszamy też grupy szkolne pod opieką nauczycieli. Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich jest obecność rodzica lub opiekuna w trakcie rajdu.

Podzieleni na grupy. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe, w ramach których odbędzie się konkurs z cennymi nagrodami: Szkoły podstawowe – klasy IV-VI, Szkoły gimnazjalne i licealne, Osoby dorosłe. W ramach rajdu terenowego zapewniamy transport uczestników spod Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno na początek ścieżki, następnie do szkółki leśnej oraz z parkingu przy ul. Od Lasu do szkółki leśnej. Po zakończonej imprezie zapewniamy powrót do Piaseczna i Konstancina-Jeziorny. Zapisy. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerem 722 397 728 lub e-mailem na adres chojnowskipark@parkiotwock.pl do 14 września. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Pełna informacja o rajdzie terenowym „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego” dostępna jest w regulaminie rajdu.

Rodzinny rajd terenowy Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

Harmonogram rajdu terenowego „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego” dla grup z terenu gminy Piaseczno:
11.00-11.30 Przejazd uczestników spod Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno i przejazd na parking przy ścieżce „Gonna Sosna”
11.30-13.00 Przeprowadzenie rajdu terenowego na ścieżce „Gonna Sosna”
13.00-13.30 Przejazd ze ścieżki „Gonna Sosna” do szkółki leśnej
13.30-14.15 Przeprowadzenie konkursu dla grupy z Piaseczna
14.15-16.15 Ognisko i poczęstunek dla uczestników rajdu
16.15-17.00 Rozdanie nagród
17.00 Wyjazd grupy pod Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Rodzinny rajd terenowy Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

Harmonogram rajdu terenowego „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego” dla grup z terenu gminy Konstancin-Jeziorna:
12.30 Zbiórka na parkingu przy ul. Od Lasu, przy ścieżce „Lasy Konstancińskie”
12.30-14.00 Przeprowadzenie rajdu terenowego po ścieżce „Lasy Konstancińskie”
14.00-14-15 Przejazd ze ścieżki „Lasy Konstancińskie” do szkółki leśnej
14.15-15.00 Przeprowadzenie konkursu dla grupy z Konstancina-Jeziorny
14.15-16.15 Ognisko i poczęstunek dla uczestników rajdu
16.15-17.00 Rozdanie nagród
17.30 Wyjazd grupy do Konstancina-Jeziorny

Zadanie współfinansowane przez gminę Piaseczno oraz gminę Konstancin-Jeziorna.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=9108