Informacje8 lipca 2016, 08:44,

Wakacyjne zajęcia z Centrum Sportu w Gminie Lesznowola

Centrum Sportu w Gminie Lesznowola serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowe organizowane w okresie wakacyjnym.

Qigong
Chińskie ćwiczenia prowadzące do uzyskania równowagi psychofizycznej, zachowania zdrowia i równowagi. Mogą być uprawiane przez ludzi w każdym wieku. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę lipca o godzinie 9.00 przy stawie w Mysiadle.

Slow jogging
Nowe zajęcia w Centrum Sportu- slow jogging jest rodzajem treningu biegowego, polegającym na truchtaniu wolniejszym niż chodzenie. Najbliższe zajęcia odbędą się 9 i 23 lipca br. w Magdalence, zbiórka przy górkach piaskowych przy ul. Brzozowej.

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

Nordic walking
Jest połączeniem marszu fitness z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków. Uprawiany jest na świeżym powietrzu, w kontakcie z naturą, przez cały rok i w dowolnym terenie, co czyni go idealnym treningiem prozdrowotnym dla każdego, bez względu na wiek, płeć i możliwości kondycyjne. Zajęcia odbędą się 23 lipca 2016 w Mysiadle przy stawie oraz 30 lipca 2016 w Magdalence na górkach piaskowych przy ul. Brzozowej.

W okresie wakacji kontynuowane będą zajęcia z Krav magi w Łazach i Mysiadle oraz Zumby w Mysiadle. Ze względu na okres wakacyjny zawieszone są zajęcia z fitness w Łazach i Lesznowoli.

Informacje7 lipca 2016, 08:00,

WYSTAWA PLAKAT PRL Z LAT 1970-1980

Muzeum Regionalne zaprasza na wystawę PLAKAT PRL Z LAT 1970-1980, którą można oglądać do 20 sierpnia 2016 roku. Miejsce: Muzeum Regionalne, Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Na wystawie, ze zbiorów Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, zobaczyć będzie można plakaty takich sław jak H. Tomaszewski, J. Młodożeniec, J. Erol, M. Wasilewski, W. Świerzy, A. Pągowski. Aby przybliżyć klimat tamtych lat na wystawie znajdą się przedmioty i sprzęty, które spotkać można było wówczas w każdym domu.

WYSTAWA PLAKAT PRL Z LAT 1970-1980

Plakat to doskonałe medium w czasach PRL-u, towarzyszące wszystkim ważniejszym wydarzeniom kulturalnym, społecznym i politycznym w kraju. Dobrze przemyślany przez autora, z wieloma podtekstami i motywami symbolicznymi był celny w swoim przekazie. Kolorowy, prosty w swojej formie, różnorodny w treści i przyciągający wzrok odbiorcy był masowo widoczny na ulicach miast. Oklejano nimi słupy ogłoszeniowe, ale także płoty odgradzające place budowy czy mury starych domów. Niejednokrotnie plakat był prawdziwym dziełem sztuki, a do jego projektowania angażowani byli cenieni artyści jak H. Tomaszewski, J. Młodożeniec, W Świeży, M. Wasilewski czy A. Pągowski. Na prezentowanej wystawie przedstawimy plakaty ze zbiorów Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Aby przybliżyć klimat tamtych lat, wystawa uzupełniona zostanie przez przedmioty i sprzęty, które w okresie PRL-u spotkać można było w każdym domu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie