Informacje20 lipca 2017, 08:00,

Wakacyjne zajęcia o Minionkach w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

20 lipca 2017 roku o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z Minionkami w Powiatowej Bibliotece Publicznej w w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 12. Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu (22) 756 79 11 oraz pod adresem e-mail wypozyczalnia@pbp-piaseczno.eu

WAKACYJNE ZAJĘCIA O MINIONKACH W BIBLIOTECE W PIASECZNIE

Program spotkania:
- wykonywanie Minionków
- czytanie książeczki "Niech żyje Król Bob!"
- historia powstania Minionków
- Gry oraz zabawy na świeżym powietrzu.
Zapraszamy.

Informacje22 lipca 2017, 08:00,

Program współpracy gminy Konstancin-Jeziorna z organizacjami pozarządowymi

Rozpoczęły się prace nad Programem współpracy gminy Konstancin-Jeziorna z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018. Program współpracy z organizacjami pozarządowymi należy do podstawowych dokumentów określających zakres i zasady współdziałania gminy z podmiotami prowadzącymi działalność w sferze pożytku publicznego. Właśnie rozpoczęły się prace nad jego nową, przyszłoroczną edycją.

PROGRAM WSPÓŁPRACY GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI

Propozycje zadań

W związku z tym zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych uprawnionych podmiotów, realizujących zadania publiczne na terenie gminy Konstancin-Jeziorna i na rzecz jej mieszkańców, do składania propozycji zadań priorytetowych i form współpracy pozafinansowej w 2018 roku, w zakresie zadań publicznych wymienionych w art. 4 ust. 1 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, o ile zadania te są zadaniami własnymi gminy. Propozycje należy składać na formularzu (do pobrania poniżej) w terminie do 8 września za pośrednictwem poczty elektronicznej - e-mail: komunikacjaspoleczna@konstancinjeziorna.pl lub osobiście w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Warszawska 32, pok. nr 4).

Spotkania

Zachęcamy również organizacje do udziału w spotkaniach, które odbędą się 10 sierpnia i 7 września o godz. 16.00 w sali posiedzeń przy ul. Świetlicowej 1. Celem spotkań jest wspólne opracowanie głównych założeń programu. Punktem wyjścia do pracy nad przyszłorocznym dokumentem jest program współpracy obowiązujący w roku 2017 (można pobrać - link).

Konsultacje

Na podstawie zgłoszonych uwag i propozycji powstanie projekt programu, który przed przedłożeniem pod obrady Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna zostanie poddany konsultacjom społecznym. Zostały one zaplanowane na przełom września i października. Więcej informacji można uzyskać w Biurze Komunikacji Społecznej pod nr tel. 22 201 19 73.

Formularz zgłoszenia propozycji zadań publicznych (plik DOCX; 17,7 KB)

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie