Informacje22 czerwca 2010, 00:00,

Wakacyjne warsztaty edukacyjne w Krępie gm. Prażmów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W dniach 6 lipca - 12 sierpnia 2010 roku Fundacja Edukacja dla Przyszłości oraz Fundacja ORANGE w ramach projektu "Więcej wiem - więcej rozumiem - więcej mogę" organizują w Krępie zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży (11-14/15 lat) mieszkających w powiecie piaseczyńskim. Będą się one odbywać od wtorku do czwartku, w godzinach 11-14. Celem warsztatów jest zachęcenie dzieci do kreatywności oraz pokazanie, że matematyka może być niezwykle interesująca. Warsztaty będą prowadzone metodami aktywizującymi,a dominującą formą pracy będzie zabawa. UDZIA£ W ZAJęCIACH JEST BEZP£ATNY. Bliższe informacje oraz zapisy po nr telefonu 504 987 369; (22) 258 77 29 – w godzinach wieczornych; bądź mailowo: edukacja21@interia.pl. Strona internetowa: www.edp.webpark.pl Ilość miejsc ograniczona.
autor/źródło: Ewa Jurkiewicz - prezes Fundacji Edukacja dla Przyszłości
Tematy:Prażmów

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Informacje22 czerwca 2010, 00:00,

SALTO MORTALE TEATR STREFA CISZY W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na spektakl pod tytułem: SALTO MORTALE, w wykonaniu Teatru STREFA CISZY. Spektakl odbędzie się w sobotę 26 czerwca 2010 roku, o godzinie 22.30 na dziedzińcu Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Chyliczkowskiej 17 w Piasecznie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!


SALTO MORTALE czarny cyrk na sześć fortepianów i dwunastu aktorów to poruszające widowisko, zainspirowane niezwykłą historią z końca II Wojny Światowej, kiedy to w niemieckim wówczas Szczecinie wojska sowieckie plądrując miasto zrabowały setki fortepianów, by wywieźć je do Związku Radzieckiego. Zgromadzone instrumenty ciągnęły się kilometrami wzdłuż torów kolejowych w oczekiwaniu na transport. Z niewiadomych przyczyn nigdy ich jednak stamtąd nie wywieziono. Porzucone i zapomniane niszczały przez lata, aż wreszcie rozpadły się zupełnie zabierając ze sobą fragment pamięci miasta oraz dawny porządek i kulturę. Za każdym z nich stała indywidualna ludzka tragedia, a wszystkie razem – zdewastowane i porzucone stały się symbolem kultury sprofanowanej przez potworności wojny. Zagrabione i porzucone fortepiany stały się symbolem kultury sprofanowanej przez potworności wojny. Teatr Strefa Ciszy powstał w 1993 roku w Poznaniu. Założycielem i liderem zespołu jest Adam Ziajski. Teatr specjalizuje się w spektaklach plenerowych, akcjach ulicznych i happeningach, które odwołują się silnie do kultury miejskiej i odważnie wkraczają w przestrzenie publiczne. Pełny opis spektaklu, zdjęcia, można obejrzeć na stronie internetowej: www.strefaciszy.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie