Informacje17 czerwca 2009, 00:00,

Wakacyjne WARSZTATY EDUKACYJNE dla dzieci w Krępie

Fundacja Edukacja dla Przyszłości, w dniach 1-31 lipca 2009 roku organizuje warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży zamieszkującej powiat piaseczyński. Przewidziane są dwa bloki tematyczne - zajęcia matematyczne oraz rozwijające umiejętności poznawcze. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu po 2 godz. lekcyjne w miejscowości Krępa.

Planowane przez nas warsztaty mają służyć wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci i młodzieży zamieszkałej na obszarach utrudnionego dostępu do edukacji. Proponujemy warsztaty matematyczne dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI), gdyż uważamy, że ten poziom edukacji może i powinien stanowić solidny fundament do dalszej edukacji. Niestety powszechny już od najwcześniejszych lat szkoły podstawowej proceder sprowadzania tej szlachetnej nauki jedynie do sprawności rachunkowych, stanowi główne źródło wielkiej niechęci uczniów do matematyki, co przekłada się na słabą motywację do nauki, a co za tym idzie słabe oceny i niski poziom kompetencji matematycznych. Dlaczego chcemy "męczyć" dzieci w wakacje matematyką? Bo uważamy, że zajmowanie się nią może przynieść wiele satysfakcji i radości - pod warunkiem, że potraktujemy ją z pasją i zaangażowaniem. Chcemy zarazić dzieci "matematyką" i mamy nadzieję, że nam się to uda. Warunek jest jeden. To przede wszystkim dzieci muszą być zainteresowane udziałem w warsztatach. Dla starszych uczniów (klasy V-VI szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum) przygotowaliśmy warsztaty doskonalenia umiejętności poznawczych. Chcemy zachęcić młodych ludzi do refleksji nad własnym uczeniem się, podsunąć im pomysły jak lepiej i efektywniej zdobywać wiedzę i przetwarzać informacje, pokazać sposoby skuteczniejszego radzenia sobie z sytuacjami stresowymi i panowania nad własnymi emocjami. I jedne i drugie zajęcia prowadzone będą w zupełnie odmiennej formie niż zajęcia szkolne. Będą to typowe zajęcia warsztatowe z elementami zabawy, grupowej współpracy przeplatanej indywidualną aktywnością uczestników.

Opłata za warsztaty wynosi 50 złotych (wpłata na konto fundacji) zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów przejazdu trenera oraz przygotowanie materiałów i pomocy na zajęcia. Termin zajęć: 1-31 lipca, każdy wtorek i czwartek. Początek zajęć matematycznych godz. 11.00; początek zajęć poznawczych godz. 13.00. Miejsce warsztatów: Krępa budynek byłego sklepu (vis a vis budynku przy ul. Długiej 27). Zapisy przyjmujemy od 17 czerwca do 24 czerwca br. pod numerem telefonu 504 987 369. Więcej informacji na stronie internetowej: edukacja21wieku.webpark.pl
autor/źródło: Ewa Jurkiewicz - Fundacja "Edukacja dla Przyszłości"
Tematy:

Informacje17 czerwca 2009, 00:00,

Piaseczno: Burmistrz Zalewski był współpracownikiem SB?

Na łamach Biuletynu Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, pojawiła się informacja, że Józef Zalewski Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, przez kilka lat współpracował z SB jako TW Józek. Z dokumentów, które posiada IPN wynika, że 29 stycznia 1979 roku Zalewski, w wieku 22 lat, został zarejestrowany przez komendę stołeczną milicji obywatelskiej jako kandydat na tajnego współpracownika. Dwa tygodnie później rozpoczął współpracę jako TW "Józek". Jego zadaniem miało być zabezpieczenie środowiska akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim. Jego praca dla służb PRL trwała przez 8 lat. Zakończono ją w kwietniu 1987 roku. Jako powód wpisano: "odmowy współpracy". Przeczytaj informacje na stronie BIP IPN: bip.ipn.gov.pl

Czy Burmistrz Zalewski był współpracownikiem SB?

Zachęcamy do obejrzenia reportażu z dzisiejszej sesji Rady Miasta, na stronie iTV Piaseczno: www.itvpiaseczno.pl, oraz do komentowania sprawy na łamach forum mieszkańców w wątku: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno