Informacje9 lipca 2014, 10:30,

Wakacyjne teatralne poranki w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na wakacyjne teatralne poranki, które ruszają 9 lipca na dziedzińcu Przystanku Kultura. Rozpoczęcie zawsze o godz. 10.30. Będzie to cykl spotkań z animatorami teatru, aktorami, na które zapraszamy dzieci na dziedziniec Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9.

Wakacyjne teatralne poranki w Piasecznie

Harmonogram poranków:
9.07 – godz. 10.30 – Teatralny Poranek – Michał Malinowski (Muzeum Bajek i Opowieści)
16.07 – godz. 10.30 – Teatralny Poranek - Beata Łuczak (Beata Co Bajki Wyplata)
23.07 – godz. 10.30 – Teatralny Poranek
30.07 – godz. 10.30 – Teatralny Poranek - Beata Łuczak (Beata Co Bajki Wyplata)
6.08 – godz. 10.30 – Teatralny Poranek - Michał Malinowski (Muzeum Bajek i Opowieści)
13.08 – godz. 10.30 – Teatralny Poranek - Beata Łuczak (Beata Co Bajki Wyplata)
20.08 – godz. 10.30 – Teatralny Poranek - Ewa Kłujszo (instruktor teatralny Centrum Kultury)
27.08 – godz. 10.30 – Teatralny Poranek - Beata Łuczak (Beata Co Bajki Wyplata).

Informacje5 lipca 2014, 15:00,

Festiwal Sztuki Opowiadania TĘŻNIA MARZEŃ 2014 w Konstancinie

Zapraszamy na Festiwal Sztuki Opowiadania TĘŻNIA MARZEŃ 2014, który odbędzie 5 lipca 2014 roku o godz. 16.00. Podwórko Wyobraźni - opowiadanie bajek I warsztaty kreatywne - Michał Malinowski - obok Tężni w Parku Zdrojowym. Natomiast o godz. 20.00 – 1.00 odbędzie się NOC OPOWIESCI w Tężni w Konstancinie-Jeziornie. Wstęp wolny.

Festiwal Sztuki Opowiadania TĘŻNIA MARZEŃ 2014 w Konstancinie

Festiwal organizowany jest przez Muzeum Bajek, Baśni I Opowieści przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie, Gminą Konstancin-Jeziorna, Konstancińskim Domem Kultury oraz Uzdrowiskiem Konstancin Zdrój S.A. Info: www.mubabao.pl, basniewlasnie.pl Opowiadają i grają: Michał Malinowski, Aleksandra Sulska, Martyna Rubinowska, Julia Rauhut, Rafał Zgoda i inni.

Festiwal Sztuki Opowiadania TEŻNIA MARZEŃ to wydarzenie cykliczne mające na celu ożywienie i promowanie tradycji opowiadania bajek i opowieści. W tym roku hasło przewodnie to „Tężnia Kolberga” z racji odbywającego się ROKU OSKARA KOLBERGA. W Festiwalu biorą w nim udział opowiadacze i muzycy z Polski gdyż tematem będą bajki rodzime. Festiwal „Tężnia Marzeń” odbywa się w Konstancinie-Jeziornej od 2005 roku i ma prorodzinny charakter. Jego celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni I sprawiedliwości. Pomagają także w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych.

Kulminacyjnym punktem Festiwalu jest NOC OPOWIEŚCI w Tężni w Parku Zdrojowym. W niezwykłej scenerii na przygotowanej specjalnie scenie wystąpią artyści z poznańskiej grupy opowiadaczy Baśnie Właśnie oraz Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni I Opowieści. Będziemy starali się “nieść piękno kultury słowa, dzielić się mądrością minionych pokoleń oraz śmiać się dużo, bo baśnie to rozrywka, baśnie to spotkanie, baśnie to przestrzeń, by po prostu być razem”.

Dla dzieci I rodzin przygotowaliśmy specjalny program warsztatów kreatywnych połączonych z opowiadaniem bajek. W tym celu prowadzone będą warsztaty familijne demonstrujące jak wspaniale można spędzić czas wykonując najróżniejsze działania i zabawy z bajkami. Przewidziane są animacje z klockami MuBaBaO, tworzenie opowieści obrazkowych I rodzinnych teatrzyków lalkowych. Dopełnieniem atrakcji będzie Czekoladowisko czyli połączenie bajek z budowaniem ze słodkości.