Informacje12 lipca 2016, 18:22,

Wakacyjne remonty szkół na terenie powiatu piaseczyńskiego

W powiatowych placówkach oświatowych prace remontowe nabrały tempa. Okres wakacji to czas intensywnej pracy dla Wydziału Inwestycji, Remontów i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Piasecznie, którym zawiaduje Ksawery Gut Członek Zarządu Powiatu.

Remont internatu w Budowlance w Górze Kalwarii

Niektóre placówki, czekały na modernizację od lat, jak np. Zespół Szkół nr 1 w Piasecznie, na terenie którego za ponad 270 tys. zł wymieniana jest stara instalacja centralnego ogrzewania. Prawie 800 tys. zł pochłonie rozbudowa szkolnychwarsztatów na potrzeby praktycznej nauki zawodu dla mechaników samochodowych. Na zaawansowanym etapie jest budowa windy w Zespole Szkół Specjalnych w Łbiskach. – Na tę inwestycję dzieci czekały od wielu lat. Swoją drogą, aż trudno uwierzyć, że w tego rodzaju placówce mogło nie być windy – mówi Ksawery Gut.

Trwają również prace w Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie.Dzięki termomodernizacji elewacja budynku zmieniła się nie do poznania. Dodatkowo wymieniono okna, drzwi zewnętrzne, pokrycie dachowe oraz instalację centralnego ogrzewania. W budynku wybudowano nową kotłownię i instalację solarną do ciepłej wody dla uczniów mieszkających w internacie. Koszt inwestycji wynosi ponad 1,2 mln zł. Wakacyjne remonty nie ominęły również Góry Kalwarii i Konstancina. W „Budowlance” trwa wielka przebudowa internatu, gdzie wymienione będą wszystkie instalacje, armatury, tynki i wyposażenie klas. Pojawi się też nowe boisko z tartanową nawierzchnią.

Stara instalacja c.o. w ZS nr 1 w Piasecznie

W konstancińskim Reymonciekosztem ponad 70 tys. zł zostanie wyremontowane ogrodzenie „Orlika” oraz wymieniona będzie stara instalacja centralnego ogrzewania. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na termomodernizację LO przy ul. Chyliczkowskiej. Szacowany koszt tej inwestycji, wraz z wymianą c.o., to prawie 2 mln zł. Na ukończeniu jest długo oczekiwany projekt sali gimnastycznej, której budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Trwa również procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy kolejnego etapu remontu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie, który zakończy się w 2017 roku. Placówka powiększy się dwukrotnie oraz zyska salę gimnastyczną i zagospodarowany teren. Szacowany koszt inwestycji to 8 mln zł. Połowę tej kwoty Zarząd Powiatu pozyskał z dotacji od Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Termomodernizacja budynku internatu RCKU w Piasecznie

- Tak pracowitych wakacji nasz powiat jeszcze nie wdział. Wszyscy uwijają się jak w ukropie, aby zdążyć przed pierwszym dzwonkiem. Ale warto zakasać rękawy, bo komfort pracy i nauki znacznie się poprawi – dodaje Ksawery Gut.

Koszt wszystkich inwestycji w powiatowych szkołach wyniesie prawie 12,5 mln zł.

Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

Informacje31 lipca 2016, 08:00,

Wnioski o przyznanie stypendium twórczego dla mieszkańców

Do 31 lipca 2016 roku w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno można składać wnioski o przyznanie stypendium twórczego. Stypendia przyznawane są w następujących dziedzinach: literatura, muzyka, taniec, sztuki plastyczne, fotografia i film, teatr, architektura, muzealnictwo i regionalistyka.

Wnioski o przyznanie stypendium twórczego dla mieszkańców

O stypendium ubiegać się mogą mieszkańcy Gminy Piaseczno - osoby, stowarzyszenia, fundacje zrzeszające artystów i twórców oraz instytucje artystyczne i instytucje kultury, które wykazują się osiągnięciami twórczymi i osiągają sukcesy na terenie gminy, kraju, a także poza jego granicami. Wnioski o przyznawanie stypendiów mogą składać: Komisja Promocji, zainteresowani artyści i twórcy, stowarzyszenia zrzeszające artystów i twórców, instytucje artystyczne i instytucje kultury. Szczegółowy regulamin przyznawania stypendiów twórczych osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami stanowi załącznik nr 1 do Uchwały nr 647/XXV/2012 Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 26.09.2012 r..