Informacje28 czerwca 2007, 00:00,

Wakacyjne Półkolonie Małego Podróżnika w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na półkolonie małego podróżnika, które odbędą się w okresie od 30 lipca do 10 sierpnia 2007 roku w Świetlicy Ośrodka Kultury przy ulicy Sikorskiego 1a w Piasecznie. Zajęcia Półkolonii Małego Podróżnika Piaseczno 2007, będą odbywały się w godzinach od 8:00 do 16:00 i poprowadzą je studentki pedagogiki, oraz absolwentki zajęć Ośrodka Kultury.

Półkolonie Małego Podróżnika program:
1. Wzbudzanie zainteresowania kulturą innych krajów - tematem przewodnim będą podróże po poszczególnych miejscach świata, każdy dzień stanowić będzie kolejny kraj i przygody z nim związane.
2. Różnorodne formy aktywności: taniec, ruch, zajęcia tematyczne, plastyczne, teatralne, techniczne, relaksacyjne, zabawy muzyczne, gry.
3. ćwiczenia mające na celu: umocnienie pewności siebie, pomoc w odnalezieniu swoich mocnych stron, wydobycie umiejętności wykorzystywania własnej inwencji twórczej.
4. Wycieczki i spacery.

Zapisy na Półkolonie Małego Podróżnika rozpoczną się do 16 lipca 2007 roku w Ośrodku Kultury w Piasecznie ul. Kościuszki 49, tel. (022) 756 76 00, (022) 737 10 52 lub biuro@kulturalni.pl Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona! Koszt Półkolonii Małego Podróżnika w Piasecznie to: 250 złotych i jest w tym ciepły posiłek. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje28 czerwca 2007, 00:00,

Szpital Południowy powstanie do końca 2011 roku

Jak informują warszawskie serwisy informacyjne podczas imprezy z okazji Dni Ursynowa, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz ogłosiła plany budowy Szpitala Południowego na Ursynowie. Będzie to nowoczesna placówka oferująca specjalistyczne leczenie. Planowany rejon obsługi to dzielnice Ursynów, Wilanów, Mokotów, a także podwarszawskie miejscowości: Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Lesznowola, Góra Kalwaria.

Szpital Południowy będzie szpitalem powiatowym, z podstawowymi oddziałami: pediatria, ratownictwo, internista i położnictwo. £ączna liczba miejsc w Szpitalu Południowym, który ma obsługiwać również mieszkańców powiatu piaseczyńskiego ma wynieść 285. W planach jest także budowa lądowiska dla helikopterów. Szacunkowy koszt budowy wynosi 200 milionów złotych. Placówka powstanie w systemie partnerstwa publiczno - prywatnego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy: