Informacje4 lipca 2014, 21:30,

Wakacyjne kino plenerowe w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Już 4 lipca 2014 roku o godz. 21.30 rozpocznie się pierwszy pokaz filmowy w piaseczyńskim, wakacyjnym Kinie Plenerowym. Biuro Promocji i Informacji, na wniosek Młodzieżowej Rady Gminy, przygotowuje wakacyjną akcję kina plenerowego. Profesjonalne pokazy „pod chmurką” będą się odbywać każdego piątkowego wieczoru od godziny 21.30, począwszy od 4 lipca, aż do 29 sierpnia, z wyłączeniem święta 15 sierpnia, na parkingu przy ul. Sierakowskiego. Zaplanowanych jest 8 projekcji. Jeśli prognozy pogody nie będą sprzyjające, część pokazów może zostać przeniesiona na wrzesień.

Wakacyjne Kino Plenerowe w Piasecznie

Ze względu na ograniczone możliwości pozyskania praw licencji filmów do otwartych, niekomercyjnych pokazów plenerowych przy współpracy z młodzieżą wyselekcjonowana została lista 30 tytułów, spośród których w formie głosowania internetowego wybranych zostało 8, które zaprezentowane będą w Piasecznie. – Poprosiliśmy członków Młodzieżowej Rady o przygotowanie propozycji tytułów filmów, musieliśmy odrzucić nowości kinowe, gdyż niemożliwe jest pozyskanie na nie licencji do kina plenerowego. Zrezygnowaliśmy też z filmów, które trwają ponad 2 godziny, gdyż seanse kończyłyby się zbyt późno – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji.

Wyniki ankiety dostępne są na stronie www.mrg.piaseczno.eu. Najwięcej, bo aż 114 głosów, otrzymała francuska komedia „Nietykalni”.

Filmy, które pokazane zostaną w Piasecznie:
Uprowadzona – 4 lipca godz. 21.30
Diabeł ubiera się u Prady – 11 lipca godz. 21.30
Chłopiec w pasiastej piżamie – 18 lipca godz. 21.30
Życie Pi – 25 lipca godz. 21.30
Chce się żyć – 1 sierpnia godz. 21.30
Atlas chmur – 8 sierpnia godz. 21.30
Sherlock Holmes – 22 sierpnia godz. 21.30
Nietykalni – 29 sierpnia godz. 21.30

Zwiastuny filmów dostępne są na stronie www.mrg.piaseczno.eu oraz na Facebooku Młodzieżowej Rady Gminy, a także na fan page gminy Piaseczno – facebook.com/GminaPiaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje28 czerwca 2014, 17:00,

ARTYŚCI DAWNEGO KONSTANCINA


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na otwarcie wystawy ARTYŚCI DAWNEGO KONSTANCINA, które odbędzie się w najbliższą sobotę 28 czerwca 2014 roku o godz. 17.00 Miejsce: KDK, Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wystawa potrwa do 15 września 2014 r.

Zdzisław Jasiński, Portret dzieci, 1908 r. Zbiory prywatne

Piękny Konstancin ze wspaniałym balsamicznym powietrzem nie mógł nie przyciągać artystów – ludzi wrażliwych i na piękno szczególnie wyczulonych. Mieszkali tu lub bywali, malowali pełne uroku otoczenie lub znajomych, członków rodziny i przyjaciół. Dzieła niektórych do dziś zdobią konstancińskie wille, ogrody i kościoły. Mimo, iż za życia cieszyli się sławą i należeli do elity artystycznej Lwowa, Krakowa i Warszawy, w większości są obecnie zapomniani. Na wystawie przypomnimy ich. Pokażemy jakie były związki z Konstancinem m.in. Stanisława Lenza, Józefa Pankiewicza, Tadeusza i Adama Styków. Przypomnimy gdzie w Konstancinie znajdują się rzeźby Stanisława Jackowskiego i gdzie do dziś można spotkać prace tego artysty w Warszawie. Opowiemy o rzeźbiarzu Józefie Gabowiczu i malarzu Zdzisławie Jasińskim – pierwszym właścicielu willi Świt. Zaprezentujemy odmienność stylistyczną malarstwa Anny i Moniki Żeromskich – żony i córki Stefana Żeromskiego. Przypomnimy sylwetkę Franciszka Ejsmonda – jednego z założycieli Zachęty i jego synów Stanisława i Juliana a także postacie Felicjana Kowarskiego, Krzysztofa Henisza i Zygmunta Madejskiego – profesorów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie