Informacje4 lipca 2017, 06:00,

Wakacyjna przygoda - konkurs literacki dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim dzieci oraz młodzież z Zalesia Górnego i okolic, na najciekawsze opowiadanie pn.: WAKACYJNA PRZYGODA. Konkurs ma na celu zachęcanie uczestników do zaprezentowania własnej twórczości literackiej oraz rozwijania wyobraźni. Prace należy składać do Biblioteki w Zalesiu Górnym przy ulicy Białej Brzozy 3 do 31 sierpnia. Najciekawsze opowiadania zostaną opublikowane w Naszej bibliotece. Prosimy o czytelne pismo bądź wydruk z komputera.

WAKACYJNA PRZYGODA - KONKURS LITERACKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO WAKACYJNA PRZYGODA:

Cele Konkursu:

1. Zachęcenie utalentowanych dzieci i młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej.
2. Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych Autorów, a także popularyzowanie ich twórczości.
3. Integracja - brak rywalizacji bo każdy wygrywa, a wygraną jest książka, która powstanie oraz która będzie udostępniona w Bibliotece w Zalesiu Górnym przy ul. Białej Brzozy 3

Zasady uczestnictwa w Konkursie:
1. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży –mieszkańców Zalesia Górnego i okolic.
2. Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, napisanymi w języku polskim, wcześniej niepublikowanymi i nienagrodzonymi w konkursach literackich.
3. Uczestnik Konkursu ma za zadanie napisać krótkie powiadanie na temat przygód wakacyjnych.
4. Utwór należy podpisać imieniem i nazwiskiem Autora.
5. Opowiadanie zgłoszone do Konkursu nie może przekraczać 5 stron znormalizowanego maszynopisu lub rękopisu. Nie ma limitu znaków dla wierszy. Rękopis powinien być czytelny.

Termin i miejsce składania prac:
Prace należy składać do dnia 31 sierpnia 2017 do filii w Zalesiu Górnym przy ulicy Białej Brzozy 3.

Kryteria oceniania:
- twórczy charakter utworu,
- poprawność stylistyczna i językowa,
- poziom literacki pracy,
- samodzielność i oryginalność,
- ogólna estetyka pracy.

Nagrody:
Dla zwycięzców Konkursu oraz wyróżnionych przewidziane są nagrody oraz dyplomy. Autorom utworów nagrodzonych I, II, III miejscem gwarantujemy publikację utworu w formie książki w Naszej Bibliotece.

Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora http://www.biblioteka-piaseczno.pl/wordpress/

Postanowienia końcowe:
1. Nadsyłając pracę na Konkurs, Autor zgadza się na niezbędne poprawki redaktorskie w tekście oraz jej późniejsze upublicznienie przez Organizatora na jego stronie internetowej, a także na publikację nagrodzonego Utworu w wydawnictwie książkowym.
2. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania powyższych prac w publikacjach Promujących Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno, bez uiszczania honorarium autorskiego.
3. Biorąc udział w Konkursie, uczestnik akceptuje jego Regulamin.
4. Prace nie będą zwracane.
5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów w niniejszym regulaminie, jeżeli będą tego wymagały okoliczności obiektywne.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno Filia w Zalesiu Górnym

Informacje26 czerwca 2017, 06:00,

Półkolonie dla dzieci - lato w mieście Konstancin-Jeziorna 2017

Jak co roku, tak i w tym, gmina Konstancin-Jeziorna przygotowała bogatą ofertę dla najmłodszych spędzających lato w mieście. Jednym z elementów letniej oferty są półkolonie organizowane w szkołach gminy Konstancin-Jeziorna.

PÓŁKOLONIE DLA DZIECI - LATO W MIEŚCIE KONSTANCIN-JEZIORNA

Zapraszamy dzieci będące stałymi mieszkańcami gminy Konstancin-Jeziorna na półkolonie, które odbędą się według poniższych terminów:
26 czerwca - 7 lipca w Zespole Szkół Nr 1 ul. Wojewódzka 12, 05-510 Konstancin-Jeziorna;
10 - 21 lipca w Zespole Szkół Nr 2 ul. Żeromskiego 15, 05-510 Konstancin-Jeziorna;
24 lipca - 4 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 6, Opacz 9, 05-520 Konstancin-Jeziorna.

O zapisie dziecka decyduje kolejność zgłoszeń. Odpłatność rodziców wynoszącą 200 zł, należy uiścić przy zapisie dziecka na półkolonie. Dzieci na półkoloniach przebywają od godz. 8.00-17.00. W ramach wyżywienia zapewnione są: II śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Zapraszamy serdecznie.