Informacje27 czerwca 2012, 00:00,

Wakacyjna Liga Piłki Nożnej w gminie Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza dzieci i młodzież na Wakacyjną Ligę Piłki Nożnej o mistrzostwo Tarczyna. Zgłoszenia przyjmuje Animator Sportu do 30 czerwca 2012 roku. Turniej piłki nożnej odbędzie się na boisku Orlik w Tarczynie. Zachęcamy w imieniu organizatorów.

WAKACYJNA LIGA PI£KI NOżNEJ O MISTRZOSTWO TARCZYNA
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje25 czerwca 2012, 00:00,

Piaseczyński Rynek - od handlu do zabawy

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza na wystawę archiwalnych zdjęć piaseczyńskiego Rynku pt.: PIASECZYńSKI RYNEK - OD HANDLU DO ZABAWY. Materiały pochodzą ze zbiorów Muzeum oraz prywatnych. Nową wystawę czasową, można oglądać do 19 sierpnia 2012 roku, w godzinach pracy Muzeum (Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie). W imieniu organizatorów i pracowników Muzeum, zapraszam na wystawę fotografii Rynku.

PIASECZYńSKI RYNEK - OD HANDLU DO ZABAWY

Piaseczyński rynek przez wieki zmieniał swoją funkcję i wygląd, ale zawsze pozostawał ważnym miejscem miasta. To właśnie tutaj była siedziba władz, krzyżowały się szlaki komunikacyjne, odbywały się jarmarki. A dziś jaką funkcję pełni piaseczyński rynek? Najczęściej kojarzony jest z kąpiącymi się w fontannie dziećmi, koncertami i wydarzeniami kulturalnymi. Przyjrzyjmy się jaka była droga od placu handlowego do miejsca rekreacyjnego.

Piaseczyński Rynek - od handlu do zabawy
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno