Informacje5 sierpnia 2007, 00:00,

Wakacje w gminie Góra Kalwaria - miesiąc sierpień

W związku z wakacjami Ośrodek Kultury w gminie Góra Kalwaria przygotował na sierpień następujące zajęcia: Szmateks Land w środy i czwartki. Więcej informacji pod telefonem: 0660-349-616. Inkubator kreatywnych we wtorki i czwartki, informacje pod telefonem: 0501-123-078

Tydzień z Kornelem Makuszyńskim od 6 do 10 sierpnia w bibliotece, więcej informacji pod telefonem: 0501-123-078

Spotkania z Panią Biedronką, czyli plenerowa "szkółka niedzielna", w dniach: 5, 12, 19, 26 sierpnia, informacje pod telefonem: 0501-123-078

Communio Graphis, warsztaty od poniedziałku do czwartku, więcej informacji pod telefonem: 0501-123-078

Warsztaty bębniarskie w dniu 10 sierpnia, o godzinie 13:00 (koszt: 15 zł/osoba), informacje pod telefonem: 0501-123-078

Zespół Placówek Oświatowych i Kultury Fizycznej zaprasza w dniach: 6, 20 i 31 sierpnia do udziału w grach i zabawach sportowo - rekreacyjnych organizowanych przy basenie w Górze Kalwarii.

18 sierpnia 2007 roku, na skwerku przy ul. Ks. Sajny 14 zawita Karawana Europa. Cyrk, komedia, śpiew i taniec rozpoczną się o godzinie 16:00. O 17:00 odbędzie się teatrzyk od tytułem: "Czerwony Kapturek", a o godzinie 21:00 "Ballada o Janie Wnęku".
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje5 sierpnia 2007, 00:00,

Informacje o inwestycjach drogowych w Górze Kalwarii

O tej inwestycji wspominaliśmy już dawno. W najbliższych dniach zaplanowane jest podpisanie umowy na budowę ulicy Broniewskiego. Ulica jednak będzie miała początek na Staszica i nie będzie połączona z Pijarską. Dodatkowo nową nawierzchnię zyskają: Tuwima, Gałczyńskiego, Batorego i Sobieskiego.

Planowane zakończenie prac przewidziano na 25 października 2007 roku. Nowo wybudowana ulica Sportowa zacznie pełnić rolę obwodnicy ze względu na planowany remont ulicy Budowlanych. Będzie odwodnienie, chodnik i parking przy szkole. Poprawiona zostanie ulica Skierniewicka. Władze miasta chciałyby zrobić kolejne ulice na Mariankach - Podleśną, Ku Słońcu i Brzozową.

W związku z beatyfikacją O. Stanisława Papczyńskiego poszerzona zostanie ulica jego imienia. Powstanie też chodnik, a przy wieczerniku - duży parking. Ze względu na uroczystości i spodziewaną wizytę delegacji oraz pielgrzymów, prace muszą zakończyć się do połowy września. ¬ródło informacji: Nad Wisłą.